Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Angol-spanyol-német nyelvtudás...

Angol-spanyol-német nyelvtudással mihez lehet kezdeni nyelvszakok nélkül? Érdemes nyelvszakot végezni?

Figyelt kérdés
Angolul felső fokon, spanyolul, németül középfokon tudok. Mindig azt kapom meg kritikának, hogy "ezek népszerű nyelvek, angolul mindenki tud". Nyelvszak nélkül ezek mire jogosítanak fel, ha valamilyen humán diplomát szerzek? És nyelvszak mire jó, ha angolosokkal tényleg Dunát lehet rekeszteni?
2015. aug. 3. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A humán diplomák közül csak azok a viszonylag biztos befektetések, ahol tanári képzettséget kapsz. Innentől egyértelmű, egy magyar-töri tanárnak nincs nagyon szüksége idegennyelv-ismeretre. Én angol-német szakon vagyok (és vicces módon pont most tanulok spanyolul is :D), úgy gondolom, hogy itt is jó kezdés egy tanári képzés, ami után lehetsz tolmács/fordító is, egy-két féléves továbbképzéssel, ha viszont nem jön össze, még mindig taníthatsz. Egyébként túl sok releváns tudást (tanulunk sok mindent, de pl. a nyelvfejlesztésre nem fektetnek nagy hangsúlyt) nem fogsz kapni nyelvszakon sem. Ha van kérdésed, írd nyugodtan.
2015. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem szeretnék tanári diplomát, mert nem nekem való a dolog, és nem nagyon támogatom azt az elvet, hogy minden gyerekutáló karót nyelt idiótából tanár legyen, csak mert nem tudott jobbat, aztán a diákokon fejtse ki a mérgét. Én nem lennék jó tanár.
2015. aug. 6. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!