Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt a mai lányokkal?

Mi történt a mai lányokkal?

Figyelt kérdés

Először is, nem akarok megbántani senkit és általánosítani sem akarok! A kivételeknek hatalmas tisztelet :)


Szóval, vannak a tipikus mai tini plázacicák, akiket kb. csak a smink és a ruha tart össze, máskülönben szétesnének. Pláne ha még rázzák is magukat hozzá. Szóval, kívül minden csilli-villi, a ruhájukon a márka szinte már kiszúrja a normális ember szemét, annyira az arcukba tolják a drága cuccaikat. Amiknek az árát persze anyuci meg apuci pénztárcája bánt meg. Na mindegy, a lényeg, hogy kívül minden csupa cukormáz, de a burkolat alatt csak a romlottság bújik meg és a sötétség terjeng. És még az ilyenek sírnak, ha a fiúk nem úgy bánnak velük, mint a királynőkkel, hanem puszta tárgyaknak, trófeáknak tekintik őket. Komolyan, mi süt le az ilyen mű lányokról? Biztos nem az, hogy tudósokat meghazudtoló intelligenciával és nyelvészprofesszori szókinccsel rendelkeznek. Annál inkább, hogy könnyű prédák. Jólvan nem azt mondom, hogy csöves módjára kell öltözködni, nézzenek ki jól. De szerintem ugyanúgy lehet jól kinézni egy farmerban, pólóban és tornacipőben, minimális sminkkel, sőt talán még jobban is, mint a csöcskilökős, kivágott felsős, átlátszó cicanacis, bokatörős magassarkús, 5 kiló vakolatos, sminkkészletet megfejelős változattal felszerelkezve. A viselkedésről nem is beszélve! :S Nem tudom mások hogy vannak vele, de engem totál idegesít, amikor egy lány beszélget a hasonló kaliberű ribis barátnőivel, és csak a "Juhuuuj csajszi, nézd már milyen cukcsi kis táskát/cipőt/stb-t vettem tegnap!" Vagy amikor a pasik után nyáladzva rohangálnak.. Most komolyan? o_O. Én egyre több ilyen "lányt" látok vonaglani az utcán és a suliban is, ami nagyon elszomorító :/ Hová tűntek a felénk, aranyos, vicces, okos lányok?


2015. aug. 4. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tenyleg ne altalanosits, kar hogy par lany alapjan ilyeneket vonsz le, bar en lany vagyok (nem olyan mint fent leirtal) megis igazat adok neked, egyre tobb az ilyen lany. vannak vicces, felenk es okos lanyok is, csak keresni kell oket aztan megtartani:)
2015. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Az a helyzet, hogy ezeket a szerencsétlen kislányokat sikerült megetetnie a divatvilágnak, meg az olyan "tinisztár" létformáknak, akiktől mást sem látnak, csak a szépet meg a jót, azt, hogy minden csilivili, és ha nem vagy kitömve pénzzel, meg nem jársz márkás cuccokban, akkor egy senki vagy. Ezt sulykolták bele ezekbe a szerencsétlenekbe az előbb felsoroltak. Egy nagyon idegesítő jelenségnek tartom ezeket a tiniszajhákat meg a divatmajmokat, akik azt hiszik, az élet abból áll, hogy anyuci meg apuci a popója alá rak mindent. Na de mi van akkor, ha anyuka meg apuka meghal? Na akkor mi lesz? Há' vége a világnak, mert nem lesz, aki vegyen nekem drágábbnál drágább cuccokat, és akkor majd nem tudok virítani, jaj, akkor egy senki leszek, ha nem járhatok márkás ruhákban!

Aki a divatvilág és a sztárvilág által közvetített marhaságokat beveszi, azt én őszintén szólva nem tudom sajnálni, mert nem érte fel ésszel, hogy mi is ez az egész. És ha ezek a plázacicák ennyire ki vannak kenve és úgy vannak felöltözve, hogy szinte ordít róluk, hogy "Gyere, rakj meg!" (finoman fogalmazva), akkor ne csodálkozzanak, hogy úgy kezelik őket, ahogy. Ha azt közvetítik ki, hogy "hát nekem nincs agyam, de dugni azért szeretek", akkor úgy is fognak bánni vele, de utána meg ne sírjon a szája, elvégre nem tudom, mire számított...

2015. aug. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Tedd azt, ami jól esik, és ezt a tiszteletet és személyes szabadságot add meg másoknak is.
2015. aug. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D És igen foglalkozom velük, ha már mások nem. Mondjuk nem csak velük, mert alapjában véve érdekel az egész emberi viselkedés és hasonló dolgok, mivel pszichológusnak tanulok. Olyan nagy baj ha próbálom megérteni az emberi gondolkodásmódot? Az idő meg csak relatív fogalom, mivel mindenki maga dönti el, hogy egy napot fekvéssel vagy munkával tölt el. Az a 24 óra így is, meg úgy is eltelik :)
2015. aug. 4. 08:00
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Ahhoz képest hogy nem akarsz általánosítani mást se csináltál, hemzseg tőle a szöveg..

Amúgy az miért gond ha van a lányon egy alap make up, körömlakk, szájfény vagy valami? Persze most nem az 5 kiló vakolatra meg szétszolizott ork bőrre gondolok, hanem az ízléses szépítkezésre.


"Hová tűntek a felénk, aranyos, vicces, okos lányok?"


Miért feltétel a félénkség? Ez már nem a hímsoviniszta középkor hogy a nőnek k*ss van és sarokban a helye, pont az a normális ha egy nő tudja mit akar, határozott, magabiztos, nem ilyen kis sarokban kuporgó önállótlan valami.

Az okos lányoktól meg irtózik a pasik többsége. Tanultam pszichológiát, simán lehet látni a férfiak mennyire zavarban vannak és feszengenek egy okos lány társaságában, amúgy ez még a jobbik eset, van egy olyan réteg ami ezt a kisebbrendűségi komplexust agresszióval próbálja kompenzálni: elkezd sértegetni, gúnyolódni hogy milyen buta vagy stb (ilyet előszeretettel csinálnak a nők is egymással).

2015. aug. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Már nem azért kérdező, lepontozhatsz nyugodtan, de te is olyan vagy, aki csak ezeket a tinip...csákat veszi észre. A rendeseken te átnézel, hiába keresed őket, nem veszed észre az ilyeneket, mert te csak az ilyen plázacicákkal, mű lányokkal foglalkozol.

Érdekes, én rengeteg normális, és rendes lányt ismerek, gondolom azért, mert nem nézem árgus szemekkel, hogy ki a plázaribi és ki nem.

Van aki ilyen, van aki olyan. Kár arra energiát pazarolni, hogy itt szidod az ilyen típusokat, szimplán hagyd őket figyelmen kívül és kész.


Az irományod meg fröcsög az általánosítástól, valamint eléggé gyerekes vagy.

2015. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én vagyok a gyerekes, holott ti nem értitek az egész szöveg lényegét :) Már az elején azzal kezdtem, hogy NEM szeretnék általánosítani, megbántani meg végképp nem akarok senkit. Az "irományom" csakis a drasztikus esetekre vonatkozik. Akinek nem inge, ne vegye magára. Ennyi. Azt meg ugyan hol állítottam, hogy az alap sminkkel baj van? Tudtommal a minimális sminkbe beletartozhat a szájfény, rúzs, szemceruza, szempillaspirál, alapozó stb. is :/ Nem akarok bunkó lenni, de a szövegértés úgy látom nem nagyon megy :) A felénkség alatt pedig nem a sarokban kuporgó, néma lányokra asszociáltam, hanem a visszahúzódóbbakra, akikért küzdeni kell, nem pedig az első szó után rávetik magukat az emberre. :S A legjobb dolog, ha egy lánynak van egy egészséges önbizalma, de ne essünk túlzásba. A kérdésemben abszolút nincs jelen a rosszindulat, de ha mégis annak tűnt, akkor bocsánat, nem akartam rossz színben feltűntetni más, normális lányokat :S Sőt, a túlsminkelős lányokat sem utálom, mert attól még, hogy sok smink van rajtuk, lehetnek jó emberek. Épp ez az, hogy sajnálom őket, ha úgy érzik csak a sminkkel lehetnek szépek :(
2015. aug. 4. 12:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Majd kinövik.
2015. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem érzik azt, hogy csak sminkkel lehetnek szépek, ehhez ennek semmi köze. Tudsz róla amúgy, hogy a test festésének kultúrája (továbbá tetoválása) milyen hosszú idôkre nyúlik vissza? Hogy például egy törzsön belül milyen jelentéseket töltöttek be? Az emberiség kultúrájának a része, akár tetszik neked, akár nem, úgyhogy nyugodtan veheted komolyabban is. Amúgy pedig inkább legyen egy ember magabiztos és határozott, ezekre a társadalmi útvesztôkben és a túléléshez nagy szükség van. Ha te kukamatyi akarsz lenni, hát legyél, de ne próbálj már meg valakit értékesebbnek feltüntetni holmi sminkkérdés alapján. Az meg, hogy ki kivel és hogyan fekszik le, az szintén nem rád tartozik. Egy könnyûvérûbb lány akár boldogabb és elégedettebb életet is élhet, mint te, aranyom, akár még mozgalmasabb is az élete, mint a tied.
2015. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen félénk, aranyos, vicces, okos lányok a kutyát sem érdeklik, és ha észreveszed az majdnem az összes fiú az olyan lányok után fut, mint amit te leírtál. Mondjuk ez a "cukcsi" beszéd már rég nincs. Pont az, hogy egymással úgy beszélnek, hogy "Te r_banc/k_rva figyelj már!" és vihognak rajta.

Egy-két évvel ezelőtt a barátnőim is olyanok voltak, mint amit te leírtál, én pedig ez a félénk lány. A fiúk rám se néztek mellettük sehol!:D Minimális smink volt rajtam mindig, semmi kivágott felső, de feltudtam öltözni normálisan. Csak akkor sikerült figyelmet kapnom, amikor jobban kifestettem magam, és a mai divat szerint öltöztem fel. Ez általában akkor történt meg mikor már a magabiztosságom a föld alatt volt, és egyszerűen örültem már annak is, ha valaki szóba áll velem. De persze ilyenkor mindig megszólítottak, és ugyanúgy kezeltek, mint a barátnőimet.


Akkor szerinted ki szeretne félénk, normális lány lenni, ha őket mindenki leszarja?

Azóta megint változtam, persze nem vagyok egy buta liba se, de már nem is az a félénk lány, aki voltam.

2015. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!