Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jó után rossz jön törvénysze...

A jó után rossz jön törvényszerűen?

Figyelt kérdés

Szegényen nőttem fel, bántalmazó családban. Nem volt saját szobám, szekrényem, se ruháim, se pénzem.

Tavaly volt egy nagyon nehéz időszak, most pedig paradicsom.

Munkát kaptam, családi házat bérlünk. Megkaptam az első fizetésem, és hirtelen úgy érzem, rengeteg pénzem van. 2 szobám lett, és egy saját szekrényem. Saját új ruháim, és azt veszek, amit csak szeretnék.

Ma a főnöknőm megkért, hogy tegezzem, mivel csak két év van köztünk, ne öregítsem. Megkaptam szabadnak az egész hétvégét, holott mindig be kellett ugranom, alkalmazott-hiány van. Borravalót kaptam munkában, amit az előző helyemen sose adtak kézre. Két helyről is úgy fest, megkapom azt a pénzt, amiről már lemondtam.

Megtaláltam a kedvenc parfümömet az interneten, amit egy éve vadászok egy megbízható eladónál.

Sikerült fájdalommentesen átesnem egy fogorvosi kezelésen, amiről elsőre azt hittem, úgy fognak összekaparni a székből.

Normális, ha nem tudom elhinni, hogy nekem is lehet szép életem, és félek, ez csak egy trükk a sorstól, hogy aztán visszazuhanjak?


2015. aug. 6. 21:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg most van párom is, 2 évesek leszünk, de olyan kellemesen egymásra találtunk az eltelt 2 hétben, mintha most jöttünk volna össze.
2015. aug. 6. 21:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Törvényszerűnek nem mondhatnám, de a legeslegrosszabb után már csak jobb jöhet. Ahhoz képest, hogy honnan indultál, az írásod alapján egy tanult, értelmes nőnek tűnsz, megérdemled, hogy jobbra fordult a sorsod, de ne feledd, hogy honnan jöttél!
2015. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne félj attól, hogy valami rossz következik. Élj a pillanatnak. Gondolnod kell a jövőre,és nem félvállról venni dolgokat, de ne félj tőle. Gondolj arra, hogy honnan indultál és hova jutottál. Ne félj,hogy ez egy trükk a sorstól. Ha jó vagy, azt az élet meghálálja.


Egy nagyon fontos állomáshoz érkeztél el, itt kell megjegyezned, hogy te alakítod a saját életed.

Mindig lesznek nehézségek, senkinek nem problémamentes az élete, ezzel nem árt tisztában lenni. Egyszer fenn, máskor lenn.. Csak az a kérdés, hogy leszel-e elég erős ahhoz, hogy az aktuális problémákkal képes legyél megbírkózni.


Sokan sok terhet cipelünk a vállunkon a múlttal kapcsolatban.. de az régen volt, vége, tovább kell lépni, és pozitívan hozzáállni a dolgokhoz. Ha adott helyzetben más nem is, de ez az egy (a múlt) biztosan erőt ad, hogy újra és újra fel tudj állni.

2015. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó és rossz csak fekete és fehér. Egyik se jobb vagy rosszabb, de megteheted, hogy állást foglalsz a kérdésben mégis. És megteheted, hogy nem. Kissé gyakorlatiasabban szokták ezt úgy is megfogalmazni, hogy a legtöbb rossz dolog olyasmi, amit magunknak alkotunk anélkül, hogy tudnánk róla. Általában csak azzal, hogy nem tetszik, de foglalkozunk vele. Még inkább a gyakorlat felől közelítve pedig megfigyelhető: még a valóban rossz dolgok is túlnyomórészt hasznossá válhatnak, ha felhasználod őket.


Ennek egyenes következménye, hogy valójában minden (de legalábbis nagyon kevés híján minden) jó lesz végül. Nem teljesen pontos vagy helyes ez így, mert annyi időnk nincs, hogy megérjük az új éden vagy aranykor eljövetelét, de utat mi is választunk, akkor meg már miért ne a kedvesebbet? Talán a szokatlan szerencseszériád csak egy pozitív megerősítés valami megfoghatatlan, embernél nagyobb erőtől, hogy itt az irány, amit kerestél, ügyelj, hogy tudd tartani! :)

2015. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy az élet hosszú, irányíthatatlan, és sok tényezős, így előbb utóbb lesz valami rossz is. Ez elkerülhetetlen, sőt vannak helyzetek mikor csak rossz jut, ezeken kell megtanulni továbblépni.
2015. aug. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!