Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hiper intelligens/zseni lenne...

Hiper intelligens/zseni lenne az illető?

Figyelt kérdés
(Fiktív személy) Fizika, matek érdeklődési terület. Magántantanuló. 18 éves. Külön füzetet vezet saját levezetéseivel, mind fizika és matematika területén. Már képletet tud felmutatni. Kömal tag, ahol az elsők közt van szinte mindig. Matek, fizikából már a gimnázium 2/4-én egyetemi szinten állt teljesen egyedül. Szerintetek egy ilyen személy kiemelkedő intelligenciájú zseni lenne?
2015. aug. 8. 01:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Ez lenne az alap, csak átlagos és nem lusta.
2015. aug. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Zseninek nem nevezném, bár ki mire mondja rá manapság. Átlag fölötti érdeklődés, intelligencia, ennyi.


(KöMaL, mmm... Régi szép idők :) Nekünk kötelező volt versengeni, matek tagozaton. Nem voltam rossz, de sokkal jobb lettem volna, ha nem vagyok extrém lusta :D A lustaság a programozó erénye, annak mentem. Magas IQ van, zseniség még véletlenül sem, bár nehéz lenne definíciót adnom rá. Az egyetemi matek nem érdekelt, csak a logika, általánosban is csak a deriválás alapjait kapisgáltuk matek táborban, középiskolában is inkább csak bizonyítottunk, a lexikális tudás nemigen volt fontos, azt élveztem. Érettségire eszembe se volt megtanulni a bizonyításokat, kitaláltam helyben, így sem voltam bent sokáig, a matek érettségi röhejesen dedós volt.

Bocs, elragadtak az emlékek, nagyon szerettem a matekot de időközben elmaradt s más hobbijaim lettek.

Amúgy a magas IQ sem látszik annyira az emberen. Segít, hogy kvázi tanulás nélkül is összehozzon valamit, tuti értelmesebben áll hozzá sok témához, de azért annyira nem feltűnő a dolog, akár saját maga számára sem.)

2015. aug. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem vagy zseni.
2015. aug. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem zseni, csak szorgalmas :)

A kiemelkedő intelligencia az élet minden területén meg kell, hogy mutatkozzon, csupán egy tárgyból, hobbiból űzött dologból ilyenre következtetni nem lehet.

Fiktív személy, vagy sem, ennyiből valakit zseninek nevezni kissé elhamarkodott :D

2015. aug. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondanám, hogy zseni. Egyrészt azért, mert az egyetemi matek elég tág fogalom.

Emlékszem, mikor osztálytársammal azon versenyeztünk, hogy ki írja meg hamarabb a matekdogát számológép nélkül. Meg amikor geometriát vettünk és kikaptuk a dolgozatokat, akkor milyen ökörségeket írtunk.

Baromi lusta voltam/vagyok, ugyan azzal az osztálytársammal (hatosztályos gimi) együtt már 8-adikban érettségi feladatokat kaptunk feladatnak, hogy ne unatkozzunk matekon. És pl. egyikünk sem zseni. Igaz, hogy mind a kettőnk képes percekig arról beszélni, hogy hogyan lehetett volna egyszerűbben megoldani, meg hogy miért így tanítják gimiben, meg stb...

Tehát visszatérve a lényegre, a második válaszoló miatt írok ide és tulajdonképp a véleményét erősítem, miszerint manapság mindenkire, akinek magasabb az IQ-ja az átlagnál, rá lehet húzni, hogy zseni. Igazándiból ez a srác inkább csak szorgalmas, mert a gimis fizika és matek tananyagot simán végig lehet venni 2 év alatt ha az ember magántanuló.

Én például elképzelhetetlenül lusta vagyok, olyan dolgokkal kapcsolatban, ami nem érdekel. Mondjuk én is a programozás felé kacsingatok... Nem tudod, #2-es minden programozó ilyen? Mert akkor ki írja a kommenteket a programba? Meg egyáltalán ki csinál szépen áttekinthető kódot?


Egyébként meg az IQ meglátszik az embereken. Mert egy ember sokkal másképp beszél egy olyannal, akinél érzi, hogy sokkal hülyébb. Tehát azért meg lehet tudni egy 3 perces beszélgetésből, hogy az ember mennyire értelmes.

2015. aug. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok és azt mondanám, hogy nem zseni, csak este volt...
2015. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! #3 Mint írtam, nem saját magamat jellemeztem hisz még Kömal tag sem vagyok.
2015. aug. 8. 12:01
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Tudjuk, sosem saját magát jellemzi az kérdező, hanem a szomszéd unokahúgának a barátjának az ismerősének a keresztapjának a kollégájának a fiának van szüksége egy kis megerősítésre. Tudjuk.
2015. aug. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó bevallom hazudtam.. Én vagyok.. Csak egó növeléskép írtam ki. Mindig ezt csinálom hogy csak úgy szárnyaljak. Keress fel a kömalon első vagyok a toplistában..
2015. aug. 8. 18:34
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Legalább bevallod, az is szép dolog. :)
2015. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!