Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hoyg bírjátok ki, hogy csak...

Hoyg bírjátok ki, hogy csak azt vegyétek, ami kell?

Figyelt kérdés

Sajnos gyakran beleesek abba a hibába, hogy nem csak azt veszem meg, amire feltétlenül szükségem van, hanem azt is, ami csak úgy megtetszik. Ennek köszönhetően most már 9-10 melltartóm van, és 8 nadrágom.


Ti mindig csak azt veszitek, amire feltétlenül szükség van?


2015. aug. 8. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Természetesen nem mindig csak azt.

Hellyel-közzel előfordul, hogy olyat is megvesz az ember, amit eredetileg nem szándékozott.


Mert elfelejtette felvenni a listára, idővel kellhet még, vagy ilyenek.

2015. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Csak azt veszem ami kell, mert gyűlölöm a pazarlást. Mindig az jár a fejemben, ha ezt megveszem, akkor miattam gyártották le, én fogom eldobni, ezzel is csak növelem a szemét tömegét.


Ezért nagyon gyakran használt dolgokat veszek, hiszen azt már valaki hülye módon eldobta, mikor még használható. Ja és addig használom, míg el nem szakad.


Le lehet pontozni, de én fontosnak tartom azt, hogy minél kevesebb szemetet termeljek és hogy a szűkös erőforrásainkat ne rám pazarolják a gyártás során.

2015. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Azért 10 melltartó és 8 nadrág még nem olyan nagy pazarlás.
2015. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mar ugy megyunk a boltba hogy tudjuk hogy mit kell venni. Ha kozben meglatunk valamit akkor eldontjuk hogy ez tenyleg kell-e vagy sem. Igyekszunk minnel kevesebb holmit venni.
2015. aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem itthon a túlzsúfoltságot, utálok pakolni, ezért mindig nagyon meggondolom mit veszek. A szabályom az, ha veszek valamit akkor egy másik valamit kidobok. Persze néha vannak nagy akciók és akkor megéri többet venni valamiből, utálom azt a helyzetet, de olyankor beadom a derekamat, ha a józan eszem is azt diktálja.
2015. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem, persze időnként veszek plusz dolgokat, ha megtetszik valami vagy árleszállítás van, vagy egy fazon nagyon jól áll, akkor eleve többet veszek belőle. De így is nagyon kevés ruhám van, szóval azért nem pazarlok. Inkább azért kell a hely, mert a régieket nagyon ritkán dobom ki, hiszen "jó lesz még az a kertbe / itthonra / kirándulni" - és valóban jó is még. (És ha valami elszakad, vagy elfárad az anyag, mindig igyekszem megvarrni)


Én inkább lakásdekorációra vagy az állataimra költök: a héten pl. "megajándékoztam" magam egy mécsestartóval, egy fürdőszoba-szettel (fogkefetartó, szappantartó, ilyesmi) a hörcsögeimet meg egy plusz búvóhellyel - de azért ezekbe szerencsére nem fogok anyagilag tönkremenni:), és az elhelyezésük sem nagy gond.

2015. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Könnyen. Úgy, hogy nincs pénzem.
2015. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sehogy,mert direkt minden hónapban veszek valami "feleslegeset" .

Mert minek dolgozok,ha állandóan csak a létfenntartásra törekszem és soha nem veszek valami jutalmat magamnak,ami örömet okoz? Mert egy csekk befizetése ,vagy a szokásos tej kenyér hús megvásárlása,bár fontos, de nem leszek tőle túl boldog.

2015. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Normál körülmények között az ember nem csak azt veszi meg, ami létfontosságú. De nincs is ezzel semmi baj. Miért ne lehetne azt is megvenni, ami egyszerűen csak megtetszik?

Persze, most elkezdhetnénk filozofálni, hogy "de hát az pazarlás", de ilyen alapon akkor éljünk úgy, mint a hajléktalanok, legyen összesen 1 garnitúra ruhánk, mosószerre ne költsünk, mert az nem létszükséglet, házunk minek van, elvégre a parkban is lehet élni...

Igen, ez egy extrémen kisarkított példa volt, de az is, ha pazarlásnak, meg problémának tartjuk, ha nem csak azt vesszük meg, amit feltétlenül nagyon szükséges.

2015. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindig azt veszem meg ami megtetszik. Azonban ha tudom, hogy van elég pólóm, akkor a pólókat nem nézegetem, így nincs belőle felesleg. És ha épp úgy érzem mindenem megvan akkor nem megyek ruhaboltba nézelődni. A 8 nadrág, ha van közte nyári, ünnepi, hétköznapi, kirándulós akkor nem sok. Ha abban dolgozol minimum 4-5 nadrág javasolt egy jobb irodában.

Felesleges csak az amit nem hordasz. Érdemes elmenni egy szín és stílus tanácsadásra bármennyire is drága. Egy év alatt behozza az árát, mivel utána nem veszel olyan ruhákat, amik a boltban tetszettek, de később nem hordod, mert valahogy nem az igazi.


Ételeknél is eléggé céltudatosan vásárlok. Csak ritkán és akkor veszek olyat, amit nem terveztem, ha ránézve nagyon tetszik és mire befejeztem a listán lévők vásárlását még mindig ott motoszkál, hogy meg kéne venni.

2015. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!