Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják ezt némely nők?

Miért csinálják ezt némely nők?

Figyelt kérdés

Férjem barátaival és feleségekkel szerveztünk egy hétvégi kimozdulást. Egyik este bekapcsolódott egy barátnőm is.

Mi hamarabb hazajöttünk, mert én voltam jól, férjem maradt. Kérdeztem, hogy milyen volt még, amiről lemaradtam és mondta, hogy elkapott egy mondatfoszlányt az egyik lánytól, aki a barátnőmet szidta. Rákérdezett, hogy mi a gond vele - kiderült, hogy a férje ránézett(!) és ez a barátnőm hibája, mert sportol és jó alakja van.

Itt már ledobta az agyam az ékszíjat, hogy a barátnőmnek az volt a hibája, hogy ott volt. Nem zsákban.


Ráadásul a sok ismeretlen ember miatt zavarban is volt, így nagyrészt a férjemmel meg velem beszélgetett, mert minket ismert.


Mi értelme van az ilyen szintű féltékenységnek? Ráadásul az említett lány se volt csúnya, a férjét meg ismerem és nem az a kicsapongó típus.


A feleségeket én nem ismertem korábban, csak a pasikat, de hallottam ilyen féltékenységi sztorikat. A hétvége alatt ez nem tűnt fel, de ezek szerint mégis kipattant egy szikra, csak akkor már én nem voltam ott.


2015. aug. 10. 09:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos a nők ilyenek, fogadd el, persze vannak kivételek. Itt sülne le a monitor előtt a pofámról a bőr, ha most nem vallanám be, hogy én is ilyen vagyok. Nem vagyok teljesen megelégedve önmagammal, stb és szerintem sok nő küzd ezzel. Nem feltétlenül azért féltékeny, mert megcsalná őt a férje, hanem mert irigy arra, amije neki nincs. Sokszor én is megnézek egy egy csinosabb nőt, lányt és olykor engem is elfog az irigység és így közvetetten féltékeny leszek a páromra, hogy biztos ő neki jobban tetszik, stb. Ez betegség. :)

21/L

2015. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

A barátnőmnek tényleg nagyon szép, szálkás, kidolgozott teste van. Egyszer a férjem is megkérdezte, hogy ezt mivel érte el. Egyetlen érzés, ami akkor bennem volt, a kíváncsiság, mert olyan sportágat választok akkor én is.

(Aztán kiderült, hogy nagyrészt genetika. :))

2015. aug. 10. 09:55
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak a nők ilyenek.

A férjemnek múltkor az volt a baja, hogy idegen férfi megnézett az utcán. Akit én észre sem vettem. Csak ő mondta, hogy nézett. És hogy ezt a ruhát nem húzhatom fel csak akkor, ha ő is velem van. (Egyébként tök átlag ruha volt, nem rövid, nem kivágott, nem feszülős.)

Szerintem ez beteges. Akár férfi, akár nő csinálja.

Megbeszéltük utána. Kicsit rossz passzban van, sokat idegeskedett mostanában. Nem velem volt baja igazából, hanem saját magával. És úgy általánosságban is szerintem ez lehet általában, hogy aki ilyen szinten féltékeny, annak saját magával van valami problémája, az hogy éppen kire, már csak részletkérdés. Csak kell neki egy alany, hogy kiadja a saját frusztrációit.

2015. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg nemcsak a nők ilyenek. A féltékenység nem nemekhez kötött. Nagyon sok ilyen sztorit tudok férfiakról is.

Nyilván nem bíznak valamiért a másikban, vagy elégedetlenek magukkal, vagy szimplán ilyen féltékeny típusok.

2015. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Én azt látom viszont, hogy tök máshogy kezelik ha nő csinálja, mintha férfi. Ha férfi ilyen idegbeteg féltékeny, akkor "hagyd el, bántalmazó korlátozó, meg fog verni", de ha nő, akkor "fogadd el, szegényke, biztos valami baja van, biztos nem bánsz vele elég jól, keresd a kedvét, stb." Szerintem ez az idegbajos hárpia csaj ugyan úgy megérdemelne egy elbeszélgetést.
2015. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
A féltékenység alapja mindig a nagyfokú önbizalomhiány. Nem vagyok elég jó ahhoz hogy megtartsam a páromat... A másik jobb szebb vékonyabb,akkor haragudjunk rá,mert ezért ő a hibás...
2015. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%

Kedves kérdező, ez a nagyrészt genetika duma kiborít. :D

Ha megtalálom a képet belinkelem, a lényege: az egyik képen a nő 6 órakor alszik a másikon a sportosabb nő már 6 kor edz. 7-kor a reggelijüket szemlélteti a kép a duci csaj telezabálja magát minden szarral a sportos csaj meg egészségesen edz és a végén amikor a csinos, sportos csaj elmegy a két duci csaj mellett délután megszólalnak: Biztos genetika! :D Amikor sok munka van benne. :D Az irigység szánalomra méltó tulajdonság, de mindenkiben ott van. :D


Persze vannak olyan csinos lányok, akiknél genetika, de ők nem szép izmosak csak csinosak és nem elhízottak, de ahogy te is mondtad a barátnőd sportol szóval ez a genetika duma egy baromság. :D És ezt te is tudod, csak neked így könnyebb. :D

2015. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

"a sportosabb nő már 6 kor edz."

Aha. Nálunk a többség ilyenkor már dolgozik. Hagyjuk már a süket ürest ezzel a reggeli edzéssel. Van, aki kb este 7-8 órakor kezd el tornázni.

2015. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Szegény barátnődet sajnálom ebben a szituációban, mert az ilyen jellegű alaptalan féltékenység átválthat nagyon kellemetlen helyzetbe. A hölgynek gondjai vannak az önértékeléssel és a bizalommal a férje irányába....
2015. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
14%
Csak, hogy tisztán lásson itt mindenki, a reggeli sport fogyasztó, az esti az erősítő, szóval aki szálkásítani akar, az ne reggel sportoljon....
2015. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!