Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rosszindulatú?...

Miért ilyen rosszindulatú? Valóban szemét vagy csak egy életen át tartó pesszimizmus eredménye?

Figyelt kérdés

Van egy idős rokonunk, aki egész életében erősen pesszimista volt, ez tény.

Két gyereket szült, egy fiút és egy lányt. A fiú fiatalabb, tőle és családjától nem sajnált semmit sem, de a lánytól szinte mindent. Ahogy idősödött, saját magának talál ki történeteket, hogy a lány milyen szemét és ezeket terjeszteni is szokta. És nemcsak vele ilyen, hanem a családjában is akinek tervei vannak a jövőt illetően, arra csak azt tudja mondani, hogy úgysem fog sikerülni, neked sosem lesz olyan, vagyis önbizalmat akar rombolni, de nem tudom, hogy ezt valójában azért teszi, mert egyszerűen szemét vagy mert ő nem vitte sokra és nem úgy alakult az élete, ahogy szerette volna ésvagy nem tudott hinni benne, netán nem is tapasztalt mást a környezetében sem, hogy lehetne másmilyen az élet.



2015. aug. 14. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Neki nem jött össze az élet és abból merít erőt, hogy másokat is lehúz.
2015. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ismerős sztori.

Egy régi balul végződött vita, vagy valaminek/valakinek az elvesztése is lehet a probléma forrása. Lehet olyan dolgokat élt meg a hölgy, amit te sose élnél át.

Alapjában véve az ember nem pesszimista, mert mindig reményt táplál. Egyesek a pesszimista hozzáállást ösztönzésként is használják,

vagy elég volt nekik a társadalomból, és egyedül szeretnének már élni.

Mondhatnám hogy hangosan gondolkozok, de hát.. :D

2015. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez igaz lehet, de a bökkenő az, hogy a fiú gyerekének családjával nem ilyen, tehát ebből a szelektivitásból egyértelműen a szándákos rosszindulat, szemétség következne, vagy nem?

Esetleg az lehet, hogy a fiút "életképesebbnek" látja és ezért nem merül fel benne a megkérdőjelezése?

2015. aug. 14. 10:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy a fiúval nem volt régen olyan vitéja, ami a jövővel kapcsolatban sok mindent meghatározott. Mivel a fiú, mindig is az erősebbik oldalt választja, mert nem szeret veszíteni.

Tudom, kicsit balladásan fogalmaztam, de ha nem így van akkor, nem ismersz rá.

2015. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok szülő sajnos önkéntelenül is megkülönbözteti a fiú és a leánygyermekét valamelyik javára. Ez általában nem szándékos, de rossz dolog. Vagy ha valamelyik gyerek közel lakik, mindig kéznél van és segít, a másik meg messze és ritkán látja, akkor gyakran a messzebb lakót isteníti a szülő szinte, ami egyszerűen amiatt van, hogy az a másik messze lakik.
2015. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez még kevés úgy gondolom ahoz, hogy valaki tényleg pesszimista legyen (én legalábbis ezt szűrtem le).
2015. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!