Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy sokkal...

Miért van az, hogy sokkal jobban kijövök a kevésbé tanult, "egyszerű" emberekkel?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy nem olyan tájékozottak mindenben, de ami a szívükön, az a szájukon, sokkal őszintébben lehet velük beszélgetni, nem tudják úgy megjátszani magukat. Jobban is érzem magam a társaságukban, kevésbé is lenézőek és sznobok, mint egy-két agyoniskolázott színészkedő "művelt" ember.
2015. aug. 15. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
A tanult emberek között több a sznob, és sokan jobban megjátsszák magukat.
2015. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én (megjegyzem, fölöslegesen) agyoniskolázott létemre is jobban kijövök az "egyszerű" emberekkel. Már a fősulin is az agyam elszállt a sok fellengzős majomtól, akik lenézték pl. a boltban a pénztárosokat, a suli büféjében a pultost vagy a takarítókat. Soha nem értettem az ilyen lekezelő embereket, undorítóak.
2015. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Én is ilyen vagyok, nincs ezzel baj. Észrevettem, hogy néhány "egyszerű embernek" sokkal jobb az értékrendje mint a tanultaknak. Mert ő aztán megtehet bármit, mondhat bármit, mert neki szabad! Utálom a túl sznob, felsőbbrendű embereket, akiket már azért kell tisztelni, mert van valami papírja. Élő példa: soha nem beszél csúnyán, mert ő felsőbbrendű, a fejedbe vigyorog, de azért hatalmas ri...c, kétszínű, dicsekvő, feltűnési viszketegség és képmutató. Én ezeket külön is utálom, nemhogy egyben.
2015. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarok én lenni az ellenpólus, és én is utálom azokat, akik "egy papír miatt" játsszák meg magukat, úgy, hogy nem tettek még le semmit az asztalra, de a képzetlen(ebb!!!) emberekkel egyszerűen nem találom meg a közös hangot. Azt tapasztaltam, hogy sokan tájékozatlan kijelentéseket tesznek bizonyos dolgokról (akár politikai, akár szociális kérdések), majd amikor próbálnád a saját (megalapozott) álláspontodat ismertetni velük, neked esnek, hogy te hülye vagy, az nem úgy van, még akkor is, ha adott esetben szakmabeli vagy. Engem ez rohadtul tud irritálni.
2015. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"majd amikor próbálnád a saját (megalapozott) álláspontodat ismertetni velük, neked esnek, hogy te hülye vagy, az nem úgy van, még akkor is, ha adott esetben szakmabeli vagy"


Érdekes, hogy pont a politikát említetted, ez pont a politikusokra jellemző a leginkább, csak meg kell nézni egy parlamenti közvetítést, vagy a pökhendi arrogáns nyilatkozataikat (és elvileg ők mind tanult ember).

2015. aug. 15. 17:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Félreértés ne essék, nem vagyok politikus, nem aktuálpolitikára gondoltam, hanem ha például hipotetikus politikai kérdésekről van szó, vagy bármilyen olyan társadalmi problémáról, aminek hatalmas szakirodalma van, és nem feltétlenül vélemény kérdése kellene legyen az igazság. Ilyenkor szokott az lenni, hogy nem érzik a bizonyítható állítások súlyát, és rávágják, hogy hülye vagy.
2015. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, szerintem a kérdés alatti leírásoddal már meg is válaszoltad azt. Amúgy teljesen egyet értek a leírtakkal, habár egyetemet végeztem :D Sajnos sok rossz tapasztalatot szereztem, nálam ez a magyarázat.
2015. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a politikusok többsége épp hogy nem szakember :)

a többségnek nincs sem felsőfokú képzettsége sem nyelvvizsgája, ami szerintem elvárható lenne, hiszen mégis csak emberek élete felett döntenek

2015. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kevésbé tanult emberek az életet tudják, míg az agyoniskolázott a könyveket, a tananyagot. A két fél ezzel kiegészíti egymást, ami jó. Én is ilyen vagyok.
2015. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!