Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam szegénynek?

Miért érzem magam szegénynek?

Figyelt kérdés

Mindketten Németországban élünk. Én dolgozni jöttem ki 1 éve, ő ide jött férjhez szintén egy éve.

A férje nagyon jól keres, 1800€ nettót, a lány nem dolgozik. Nálunk én 1200€ nettót keresek, ami olyan átlag, a párom tanul, 500€ az ösztöndíja (támogatásokkal 700€), tehát ugyanolyan anyagi helyzetben vagyunk, mint a másik pár.

Én inkább spórolósabb vagyok, 3 hónap alatt félretettem egy fizetésemnyi összeget úgy, hogy keresetarányosan osztottuk fel a közös költségeket (lakbér, rezsi, kaja, net), plussz még be is kell utaznom a munkahelyemre.

Persze költök magamra is, csak nem vagyonokat. Nem veszek designer ruhákat, csak plázába járok, vagy ha jó minőségu, jöhet akár használt ruha is (turi, bolhapiac)

Egyszerűen nem akarom nézni, ahogy elúszik a keresetem, mert nem biztos, hogy mindig lesz munkám, és akkor is meg kell élni valamiből.

Ő mindig hangoztatja, hogy aki átlag boltokba jár, az csóró. Ő luxus holmikat használ a hajára, még én csak drogériást, és hasonló különbségek.

Tudom, hogy az anyagi hátterünk megegyezik, mégis csórónak érzem magam mellette.


Vajon azért, mert szegényen nőttem fel, vagy mert az állsápontját hangoztatja?


21 és 22N


2015. aug. 15. 18:04
 1/6 A kérdező kommentje:
mártmint, vele szemben, nem alapból
2015. aug. 15. 18:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy egyáltalán idáig eljutottál 21 évesen...:D szerintem én nem fogok...most vagyok 19....és ne foglalkozz úgy annak a nőnek a véleményével,ha neked igazából így is megfelel,amiket veszel magadnak
2015. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tualjdonképpen TE vagy a gazdagabb, az ismerösödnek SEMMIJE sincs, csak egy férje, aki eltartja.


TE eddig si többre jutottál, mert van saját jövedelmed és van jövöd is. Idövel NEKED/NEKTEK egyre több lesz, a másiknak meg ugyanugy nem lesz semmije sem.


Mellesleg van egy olyan mondás, hoyg nem annak lesz sok pénze, aki sokat KAP, hanem aki keveset KÖLT.

Azzal, hogy nem veszel hülyeségeket, sokkal több amrad neked.


Csórónak meg azért érzed magad, mert a másik valószínüleg ezt akarja belédsulykolni, hogy ö jobb színben tünjön fel.

2015. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért veri magát valaki arra, amit nem ő teremt meg.

Szerintem azért érzed magad szegénynek mellette, mert ő úgy viselkedik, mint akinek tökéletesen biztos anyagi háttere van, te viszont leginkább csak magadra számíthatsz. Muszáj tartalékolnod, gyakorlatilag egy átlagfizuból éltek ketten a pároddal (ha levesszük, amit félretettél), ők pedig ennek a másfélszereséből (mármint ha a másik lány elshoppingolja azt, amit akár félre is tehetnének.)

Szerintem ne hagyd, hogy befolyásoljon, más élethelyzetben vagytok és ennek megfelelően gondolkodtok, más a fontos mindkettőtöknek. Nem szegény vagy, hanem előrelátó, nagyon helyesen.

2015. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hm.. elég sznob lehet ha ennyire oda van a párja 1800 Euros fizetésétől :(

Én is ennyit keresek nőként és egyáltalán nem tartom soknak legalábbis itt külföldön.

Hagyd a csudába, barátkoz másokkal :)

2015. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1800 Euro nem jó fizetés, az átlag 2400 körül van.
2015. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!