Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy látjátok a helyzetet?

Hogy látjátok a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom,aki nagyon furcsán viselkedik.Feltűnően szótlan és mindig szomorú.Néha olyan,mint egy őrült és szélsőségesen viselkedik.Régebben vagdosta magát,de a nyár óta nem csinája,úgyhogy nem foglalkoztam annyira a dologgal.Van,hogy ingerült és olyankor velem is és a kisebbik lányommal is bunkóskodik és úgy néz,mint aki ölni tudna.Máskor meg halgatag és nemtörődöm.Tegnap este bementem a szobájába,hogy bevigyem a ruháit és találtam egy papírt az ágya alatt,amire olyanokat írt,hogy senki sem értheti meg őt,ő egy senki és senki sem szereti,egyedül van,az emberek távoliak,és nem szeretne élni mert nem tudja elviselni a valóságot,de még maradt egy kis remény benne.Meghogy homályos a látása és nagyon fáj a feje és a bordája.Jó tanuló és értelemes,de nincsenek barátai és szerintem nagyon szokatlan ez.

Ésmég ami nagyon furcsa,hogy este sokszor sírt és ha megkérdeztem mi a baj,azt mondta mindig,hogy semmi vagy hogy meghatotta egy zeneszám.De egyszer amikor ilyen volt,nem csak sírt,hanem akadozva lélegzett és remegett,izzadt és megrémültem,de felültettem,kérdeztem mi baja,de mint aki nem hall,csak ült remegve az ágyon.Nagyon aggódom érte,de nem tudom mit csináljak.Volt,hogy próbáltam beszélni vele,de nagyon elutasító,és sehogy sem ment.Volt,hogy szépen próbáltam,akkor azt mondta hagyjam békén,mit érdekel stb.aztán erőszakosan is próbáltam,de akkorr még rosszabb volt.Mit tegyek?



2015. aug. 17. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen korszakom, mint a lányodnak... Próbáljatok pl programot szervezni, falunapra elmenni, vagy fagyizni, esetleg nagyobb dolgok, és légy elfogadóbb vele! Én ezt 16 éves koromra kinőttem szerencsére :) Ne legyél vele kritikus, hanem legalább te fogadd el őt, és segítsd, amiben tudod. Nem kell akaratosan beszédre kényszeríteni őt, és ne mondd el neki semmiképp, hogy láttad azt a papírt, mert szerintem nagyon szégyellné előtted. Kérdezd meg őt, hogy mivel tudnál javítani a helyzetén? Ha nem válaszol semmit, akkor csak mondd el neki, hogy rád tényleg számíthat, de nem akarsz akaratos lenni... Néha elég ennyi, hogy nem vagyunk egyedül ebben a nagy világban :)
2015. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen a viszonya az osztálytársaival? Nem közösítették ki?

Barátok nélkül tiniként nem könnyű, a hormonok miatt is lehetnek hangulatváltozásai.

Ajánlj neki programot - nyárra tábort, évközben menjen táncolni vagy bármilyen foglalkozásra, ahol barátokat szerezhet (vess fel neki egy-két ötletet, aztán eldönti van-e kedve).

2015. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok bunkónak tűnni, de az egyik osztálytársam ezt mind figyelemfelkeltésből csinálta. Ő még verseket is ír ugyan ilyen témában, és naplót is írt amikbe csak ilyenek voltak. Meg az is benne van a dologba hogy túl sokat Tumblr-özik és ott azt látja hogy ezt kell csinálnia hogy befogadja a társadalom, illetve hogy felfigyeljenek rá.

Mondom, nem kell lehordani, csak elmeséltem hogy van ennek egy ilyen oldala is. Nem azt akartam ezzel mondani hogy a Te lányod is ilyen, szóval rosszindulat nélkül írtam.

2015. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az osztálytársaival nem igazán jó a viszonya,igazából azt mondta semleges,de van pár lány,akikről nagyon erős utálattal beszél.Velük többször durván összeverekedett.Nehezen kezeli az indulatokat és meggondolatlan.

Amikor 12-13 éves volt elvittem pszihiáterhez,emiatt még inkább utált, és végül azt mondták normális,csak nagyon érzékeny és nagyok a hangulatingadozásai,de ez rendben van.Az ofőjével beszéltem erről és ő azt mondta,hogy kérdezte,éa azt mondta neki a lányom,hogy egyszerű a kedve szerint irányítani a dokit,ha az ember olyan manipulatív,mint ő és ért valamelyest a pszihológiához.mert ő tudja,hogy hogyan kell egy normális ember szerepét játszani egy órára igazi beleéléssel.Ez nekem rosszul esett,mert ha valami baja van,akkor sem derül ki...eezzel sem tudtam mit kezdeni,miért mond ilyeneket?

2015. aug. 17. 19:19
 5/7 anonim ***** válasza:

A vagdosás után hogyan reagált a pszichológusra/pszichiáterre? Együttműködött vele, vagy elutasító volt?

Benned nem bízik meg valamiért, így alakult ki köztetek az évek folyamán, és nem akarlak megbántani, de ez valószínűleg kevésbé az ő hibája. Abban az egy esetben tudnál bizalmat ébreszteni benne, ha hirtelen máshogy viselkednél bizonyos dolgokban, úgy, ahogy azelőtt sosem. Ez felnőtt fejjel nagyon nehéz, mivel a gondolkodásodat kell megváltoztatnod valamennyire. Azt, hogy mit kellene tenned, szinte lehetetlen megmondanom, csak te ismered az értékrendeteket. Lenne, amire rosszul reagálna, és lenne, amire jól. Például ha nincs kutyátok, és ő nem utálja a kutyákat, akkor beszerezhetsz egyet, valami vidám fajtát. De ne kérdezd meg tőle, hogy mit szólna hozzá, hanem csak vidd haza a kutyát és kész. És ne várd el tőle, hogy gondozza, azt neked kell megtenni.Idővel lehet, hogy ő is fogja, de ne várd el tőle. Azt lássa rajtad, hogy kedveled azt a kutyát, de nem nála jobban, vagyis ne csak a kutyával foglalkozzál, hanem vele is. Erre szinte biztos, hogy pozitívan reagálna, és javulna az állapota.

Most nagyon szenved, hogy ebből meggyógyuljon, feltétlenül meg kell beszélnie a gondolatait őszintén egy másik emberrel. Lehet, hogy egy idegenben jobban megbízik, mint benned. Mi is segítenénk neki, ha ide leírná a gondjait, erre megpróbálhatod rávenni, nem lesz egyszerű. A legjobb megoldás egy pszichológus lenne, feltételezem, most nem jár. Persze ha nem őszinte vele, és manipulálja, akkor úgy semmi értelme járnia, de akkor továbbra is gyötrődni fog. Lehet, hogy pár éve a pszichológus egészségesnek nyilvánította, de ma már nem az.

2015. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát régóta vagdosta magát de csak időközönként és az elsőnél vittem el,többek között ezért és amikor mondtam ellenkezett és sírva fakadt,majd bement a szobájába és annyit mondott csak,hogy ő normális nem kell semmiféle dilidokihoz vinni.Amikor meg ott voltunk elég undorodó arccal nézelődött,többnyire szótlan és szkeptikus volt,ésmint kiderült hazudott.Nem akar senkinek sem megnyílni..

Van egy kutyája,ő gondozza,az övé és nagyon szereti,látszik.:)

2 hónapja furcsa dolgokat találtam nála,egy bicskát,amit elvettem meg egy füzetet furcsa szövegekkel.Elvettem tőle,de eléggé haragudott érte.jól tettem?

2015. aug. 17. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:

# 5/6 vagyok


Próbáljatok másik szakembert is, benne lehet, hogy jobban meg fog bízni. Nem mindegy, hogy az illető férfi vagy nő, fiatal, vagy idősebb. Ő még fiatal, 1-2 év alatt is sokat változhat a hozzáállása, ne könyveld el úgy, hogy reménytelen a dolog. Azt nem tudom, hogy nála hogyan zajlott a terápia, csak négyszemközt volt a pszichológussal, vagy te is jelen voltál. AZ első esetben sokkal nagyobb esély van a sikerre, az utóbbinál kevés. Azt értesd meg vele, hogy normális, nem elmebeteg. Sok normális ember van, akinek úgy alakul az élete, hogy tanácstalan, nem tudja mit kellene tennie, közülük is elmennek pszichológushoz, akik tudnak segíteni nekik. Egy pszichiáter még jobb lenne, bár azt nem tudom, hogy szükséges-e gyógyszert szednie, nem vagyok szakember.

Azt, hogy elvetted a bicskát, nehezen tudom megítélni. Az előzmények miatt megértem, miért tetted, de ha tényleg kárt akar okozni magában, akkor úgyis talál rá eszközt. Viszont az is igaz, hogyha nincs előtte a céleszköz, hanem azt még be kell szereznie, akkor nagyobb eltökéltség kell az önkárosító tetthez, könnyebben meggondolja magát. Ha előtte van, állandóan látja, akkor megszokja, megbarátkozik vele, és könnyebben cselekszik.

Azt nem értettem pontosan, a füzetet is elvetted? Ha így volt, akkor nagyon rosszul tetted. Neki is joga van az önálló véleményre, mindegy, mi az. Neki is van saját, intim szférája, amibe nem léphetsz be. Ezt egy egészséges kamasz is nehezen viselné, nemhogy ő. Ha ezt tetted, akkor nem csodálkozom, hogy nem bízik benned. Ha elvetted a füzetét, akkor én a helyedben bocsánatot kérnék tőle és visszaadnám. Azt pár szóval mondd el neki, hogy nagyon aggódtál, azért csináltad, de már belátod, hogy rosszul tetted.

2015. aug. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!