Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem vagyok elég?

Nem vagyok elég?

Figyelt kérdés

Nem egy magamnak való alak vagyok, de mindig ezek a gondolataim támadnak: "Nem vagyok elég, nem tudok eleget nyújtani, nem vagyok jó".

Egyetemre járok, de mellette mindig tanulok valamit(legyen akár művészeti ág) és rengeteg dologban jártas vagyok. Szinte nincs olyan téma, amihez ne tudnék érdem hozzászólni. Emellett évek óta edzek és az évszaknak megfelelően sportolok.

Vannak barátaim, haverjaim és rengeteg nőt ismerek. Viszont nem tudom elképzelni, hogy bárkinek is elég lenne, amit nyújtani tudok, egyszerűen kevésnek érzem magam. Úgy vagyok vele, hogy eddig jól megvolt nélkülem is a lány, ezután is meglesz. Előre elkönyvelem, hogy úgyse tudnám boldoggá tenni és inkább egyszerűen kihátrálok.

(szex kapcsolataim vannak, de nem azért mert megdöntök mindenkit, akit tudok)


2015. aug. 18. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pszichológus segítsége kell, ha nem tudod magadnak sem megfolgalmazni, mi az amiben "nem vagy elég". Belső tulajdonságok? Külső jegyek? Addig nem lesz tartós kapcsolatod, amíg ezt a partnereid érzik rajtad mivel "kihátrálsz". Vagy nem találod magad elég sikeresnek, vagy külőre vonzónak, vagy szégyellsz valamit a családi hátteredben? Az is lehet, hogy simán csak az elköteleződéstől, a változástól félsz, attól, hogy tartozol valakihez, ami bizonyos kötöttséget is jelent. Lehet, hogy a családban sem volt megfelelő a minta. Ezt innen nem tudhatjuk, neked kell tudnod.
2015. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!