Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szép külsö önbizalmat ad?

A szép külsö önbizalmat ad?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja, hogy nem számít a külsö, meg nem a ruha teszi az embert, meg nem ebböl kell fakadjon az önbizalom.

Mégis sokkal jobban érzem magam, ha veszek valami új ruhát, ami csinos és kényelmes, szépen megcsinálom a hajam...

Egyébként sincs bajom magammal, de ilyenkor valahogy kiegyensúlyozottabb vagyok.


Ha így van, miért tagadja mindenki?


L


2015. aug. 19. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakran előfordul az emberekkel, hogy amit az ösztöneik diktálnak nekik azt nevezik igazságnak és abból indul ki a gondolkodásuk.
2015. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szép, az társadalmilag meghatározott, ha valakinek folyamatos visszajelzés kell ahhoz, hogy elfogadják-e, az valami belső bizonytalanságot jelent.
2015. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én szép vagyok ugyan, de rohadtul nem vagyok kiegyensúlyozott, így hát nem tudom.....
2015. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mégis sokkal jobban érzem magam, ha veszek valami új ruhát, ami csinos és kényelmes, szépen megcsinálom a hajam"

Azért érzed magabiztosnak magad ilyenkor, mert ekkor megfelelsz a társadalmi normáknak.

500 évvel ezelőtt lehet emiatt felkötöttek volna. Ahogy az egyik kommentelő írta, a szépség társadalmilag meghatározott.

2015. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az esetek többségében igen, mivel alapból pozitívan állnak hozzá a szép, hatrmonikius emberekhez, és kedvesebbek velük.
2015. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!