Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősek miért ejtenek...

Az idősek miért ejtenek rosszul sokszor látott/hallott szavakat?

Figyelt kérdés

Nem gonoszkodni akarok, csak érdekel. Én nagyon bájosnak tartom, amikor az internetet használó nagymamám azt mondja, hogy "fent voltam a netten" - két t-vel. :) Vagy van egy külföldi rokonunk, Matthew, akinek a nevét szépen kiejti, de a végére tesz egy z-t, hogy "Mettyúz" (hú, de furi így fonetikusan).

De nagypapám meg magyar szónál is van, hogy hiába látta is leírva, hogy "null", úgy ejti, hogy "nyúl" mindig. :)

Nagyon aranyosak olyankor, sose javítom ki őket, csak érdekel, hogy miért lehet.


2015. aug. 19. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Engem idegesít. Itt is van számtalan példa ilyenekre.... muszály, muszáj helyett,

városba, városban helyett,

mindíg, mindig helyett,


Amikor az igekötőt nem írják egybe az igével.... fú, az nagyon felidegesít főleg, ha felnőtt emberek írják!!!


Néhány kifejezés is az agyamra tud menni, van aki nem azt mondja, hogy kijárta az iskolát, hanem kimaradt (mondjuk a ) 8. osztáyból....

Ha mára sorszámneveknél tartunk, múltkor valami ilyey lattam itt leírva: 8.-dikban..... Facepalm! :)

Van olyan is, aki nem azt mondja, hogy rajta hanem, hogy rajt.

Meg ott van az a "feszt" is...


Tudnám még sorolni! Sajnos.

2015. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy vétettem pár hibát:mára= már a

ilyey=ilyet

2015. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
mert nem jól hallanak. Ennyi. olyan, mint amikor a kisgyerek hall egy szöveget és úgy is ejti. Vannak felnőtt emberek, akik szellemileg hátrányosak, vagy siketek és bikicsunájoznak. Általában a hallásuk miatt.
2015. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1-2. válaszoló! Nem helyesírásról volt szó, nem az átlagemberekről, hanem az idősekről és a kiejtésről. :) Szóval nem tudom, hogy csináltad, de nagyon félrement a válaszod - függetlenül attól, hogy az ilyen dolgok engem is zavarnak, de ez nem az a kérdés most. :)


Kedves 3., Te sem voltál elég figyelmes, habár köszönöm, hogy a kérdésre próbáltál válaszolni: a nagypapám olvassa, hogy "null", mégis "nyúl"-nak ejti. :)

2015. aug. 19. 13:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor pedig csak annyit tudok mondani, hogy szellemi leépülés. Gyermekkorban nem elég fejlett, idős korban pedig épül lefelé. Itt konkrét választ ne várj, mert milliárd tényező lehet. Én köszönöm az értelmes reakciót.
2015. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 koromarcsi ***** válasza:
66 éves nagyi vagyok. Idős korban az agy is öregszik, a gondolkodás, ha hiszed, ha nem fárasztó művelet és ezért hibáznak az idős emberek. Gyakran elfelejtenek szavakat és akkor hasonlókat mondanak, azt hiszik helyesen beszélnek, mert a belső hallásuk szerint jó amit mondanak. Engem is gyakran kiigazítanak a környezetemben (férjem, unokáim), de ha az ember megbékélt az öregedéssel nem haragszik ezért. Aki nem fogadja el, hogy megöregszik, az a kijavításért megsértődik.
2015. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem van egy idős ismerősöm, aki a japánt jappánnak ejti, meg még egy csomót máshogy mond, de most ezen kívül hirtelen egy sem jut eszembe. Amúgy én sem értem, miért mondanak sok szót másképp.
2015. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Természetesen igyekszem intelligensen kommunikálni. :)

Kedves Marcsi néni! Köszönöm a választ, érdekes, és teljesen érthető! :)

2015. aug. 19. 14:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Az idegen eredetű szavaknál hallottam ilyesmit egyedül. A nagypapám például azt mondta annak idején, hogy "Be kell csipszeztetni a kutyát" :D Ezek a szavak nekik nem voltak általánosak fiatalkorukban, plusz hozzájárul a korábban említett romló hallás is. Így kell szeretni őket :)
2015. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 84 eves szomszed neni is nettet mond. A valaszt leirtakelottem, csak megirtam erdekessegkeppen ezt.


Masik ismerosnek Jose Armando foci ármándó volt

2015. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!