Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz ha valaki 21 évesen nem...

Gáz ha valaki 21 évesen nem dolgozik, csak tanul?

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

A körülményektől függ. Ha szar körülmények között élnek, akkor luxus nappalin tanulnia. Főleg, ha olyan szak, amit lehetne levelezőn is. Nyilván egy orvosi képzést nem lehet levelezőn, de egy közgázt pl. igen.

Ha ez nem jelent különösebb terhet a szülőknek, akkor nem gáz egyáltalán.

2015. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
manapság már minden gáz.
2015. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Dehogyis, tanulj amíg lehetőséged van. Az a gáz, aki 16 évesen már nem tanul.
2015. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

ez egy nagyon buta kérdés volt:)

cseppet sem gáz

2015. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy gáz.
2015. aug. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
23 éves vagyok és még van egy évem mesterképzésen. Sosem buktam, szóval ha akarnám sem tudnám előbb elvégezni. Akkor már az is gáz, ha valaki az előírt idő alatt szerez meg egy diplomát? :D
2015. aug. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Egy idióta társadalmi kolonc az, hogy "18 évesen már dolgozzon mindenki". Ez akkoriban volt jogos felvetés, amikor 18. életévére az ember már megszerzett minden tudást és képesítést, amire a munkájához szükséges.

Mára ez az életkor jócskán kitolódott.

A tanulás meg nem "csak" tanulás.

2015. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Hát figyelj, aki 18 évesen elmegy dolgozni középfokú végzettséggel, nagy valószínűséggel valami gyárban köt ki, ahol élete végéig ugyanazt fogja csinálni, csak egy melós lesz, havi minimálbérért (persze vannak jó szakmák is, amikkel normálisan is lehet keresni, nem ezért mondom).


Aki viszont 25-26 éves koráig normálisan tanul az egyetemen, megszerez valamilyen diplomát (mérnök, orvos, ügyvéd stb. lesz), az utána a többszörösét keresi, mint az, akinek büdös volt a tanulás. Na, melyik a gáz?


Persze nem mindegyik diploma versenyképes, sőt, a legtöbb diplomával igazából kitörölheted. Mert az már tényleg gáz, ha valaki elvégzi a kommunikáció szakot, aztán még beiratkozik valami büfészakra, csak azért, hogy még egyetemeista legyen. Nem erről beszéltem.

2015. aug. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Azért ez nem ilyen egyszerű.

Én is elmentem dolgozni 18 évesen, mert anyukám egyedül nevelt minket és egyszerűen nem tudott még 5 évig eltartani. És persze nem is tudtam volna elnézni.

Szóval dolgoztam. Sose dolgoztam gyárban. Munka mellett folytattam a tanulást. Jó munkám van, jobban keresek, mint az átlag, beutaztam a fél világot, bár nem orvos vagy mérnök vagyok, de nem csak ezekkel a végzettségekkel lehet valakinek jó állása vagy jó keresete :) És persze a diploma sem jelent automatikusan jó munkát és pénzt :)

2015. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!