Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mi alapján döntitek el...

Ti mi alapján döntitek el hogy hol vásároljatok?

Figyelt kérdés

Mi mérvadó?

Akár nagy hipermarketről van szó akár kisboltról

-kedves legyen az eladó vagy inkább olcsó a bolt

-számít a boltnév is??

-mondjuk ha egyikbe kedves az eladó és olcsó is de ott nincs újság ami neked kéne az egy sarokkal arrébb lévőbe viszont van minden ami kell de drága és az eladó se szimpatikus....Megvennéd egybe az újsággal együtt a drágábbik helyen vagy az újságért külön bemennél és a többit az olcsó helyen vennéd??



2015. aug. 23. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami közel van, oda járok. Ha pedig pofátlanul drága és bunkó az eladó, akkor hajlandó vagyok egy kicsit messzebbre is menni, de mivel nincs kocsim, ezért kénytelen vagyok bizonyos szintig kompromisszumot kötni.
2015. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az eladók nem nagyon érdekelnek, négy dolgot szoktam figyelembe venni: Közelség, ár, mennyi áru van, sorbaállás. Pl nálunk az egyik bolt olcsóbb mint a többi, nagyon sok áru van, de 10 perceket kell sorban állni(húspultnál, pénztárnál, felvágottaknál) így nem ott vásárolok, mert 5000ftonként az a 100 ft spórolás nekem nem ér meg 30 percet
2015. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

"kedves legyen az eladó vagy inkább olcsó a bolt "


Kettő kizárja egymást? Ahol drága vagy az eladók bunkók oda nem megyek.

2015. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A Spár 10 perc sétára van a lakástól, a Coop pedig 2 percre. Így, ha valami kevés dolog kell, akkor megvesszük a Coopban, de, ha több mindent vásárolunk, akkor Spár. Miért? Mert ebben a Coopban olyan szinten pofátlanul magasak az árak, hogy az hihetetlen.. 4 sornyi áru van ebben a kisboltban és van 6(!!) dolgozó, de rajtam kívül sosincs vásárló, ha lemegyek. A 2,25l-es Coca 400Ft, míg a Spárban 2,5L Pepsi 380 körül van. De vettem már kevesebb ugyan olyan sajtot drágábban a Coopban és volt, hogy 20 deka helyett 40-et számolt fel az eladó és csak azután vettem észre, hogy otthon megnéztem a számlát.

A legolcsóbb bab 200Ft volt tegnap a boltban, a Spárban anyám 160-ért vesz.

Szóval ár alapján szoktunk dönteni, de azért már a rászámolt 20 deka sajt után sem szívesen megyek többet ebbe a kisboltba.

2015. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha tehetném, akkor mindent a netről rendelnék. Miért? Gyors, olcsó és kényelmes.


Amúgy meg a közelebbibe megyek. Utazok én eleget, nem fogok a távolabbi boltba járni.

2015. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Általában a munkahelyemen vásárolok, mert egyrészt az többnyire olcsóbb, mint a többi, plusz kedvezményem is van. Többi boltba csak akkor megyek ha valami kifejezetten onnan kell. Kisboltba meg csak akkor megyek, ha főzés közben derül ki, hogy elfelejtettem venni valamit. Újságot nem vásárolok.
2015. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
#4: Mért hasonlitod ossze a Coca colat a Pepsivel? Ez igy van, a Coca cola általában drábább mindenhol. (Kivéve talán ha valami akció van) Amúgy a többi ok.
2015. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ar- minoseg aranyat veszem figyelembe . a tavolsag nem szamit , mert mind a 3 nagyobb bolt ugyananyira van tolem.
2015. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 Azért, mert a Pepsi is ugyan annyival drágább a Coopban, mint a Coca.
2015. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ár, kínálat, minőség, továbbá a tapasztalatok (sok negatív eset után elkerülöm). Valamint számít az is, hogy ne legyen egyszerre ott sok ember, vagy nyissanak további kasszákat.


Az újságos kérdésre: nem vennék ott mást, csak az újságot.

2015. aug. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!