Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ember, aki egy kicsit...

Minden ember, aki egy kicsit belefog bármilyen tudomány/szakterület megismerésébe, rögtön tudálékossá/"világmegváltóvá" válik? Ezzel mi a tapasztalatod?

Figyelt kérdés

Nem akartam általánosítani, mert természetesen vannak kivételek. Valahol láttam is egy diagramot erről, hogy egy tanulási folyamat elején nagyon okosnak gondoljuk magunkat, egy középső szakaszban lesüllyed ez a határozott önbizalmunk, stb. nekem is volt egy olyan "korszakom", amikor saját céljaim felé törtem, hogy nagyon elhittem valamit és motiváltabb voltam, de ahogy egyre több kérdés merült fel mindentől, egy időután egyre jobban ellustultam és elbizonytalanodtam, bár másrészről talán mégis nyítottabb vagyok. Közben sokszor eléggé zavarnak a beképzelt emberek, és amikor valaki az igazságérzetes szövegeit dühösen rám rójja, amire nem lehet mit mondani, és olyankor csak azt tudnám értékelni, ha nyitottabbá válnánk, bár én is sokszor vonzom-vonzanak a beképzelt emberek, annak ellenére, hogy nem tudom olykor, hogy kezeljem őket.

Nem olyan fontos kérdés vagy téma ez, csak úgy felvetődik, volt-e már olyan tapasztalatod, hogy pl. elbizonytalanítottak emberek valamiben, amihez kevésbé értettek, de mégis erőteljesebben tudták éreztetni, hogy jobban értik, stb.?


2015. aug. 23. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem így tapasztaltam, sőt az ellenkezőjét inkább. Minél jobban beleássa magát az ember valamibe, annál inkább rájön, hogy semmit nem tud és a valóság szinte megismerhetetlen.
2015. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ezt akartam kifejezni, nem tudom, hogy jött le az ellenkezője:-/
2015. aug. 23. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez csak a marketingjük része, de kell 10 év mire egy területen szakértő lesz valakiből.
2015. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

JAJ hát ez nagyon így van főleg így:)


De te ezzel Te ne is foglalkozz, mert ez csak kisebbségi érzés kompenzálása!


Az az érdekük, hogy igazuk legyen s ez által tök jól érezzék magukat, hogy igen jó voltam. Persze kell az önbizalom, de amikor már csak az számít, hogy ő mit mond és a többi mind hülye.


Magabiztosság: önelfogadás

Nagyképűség: belül ég a ház....elismerés kell neki minden áron. S ezt önmaga adja meg.


Én úgy vagyok, hogy próbálom ezt leszarni.

Viszont akit szeretek, azzal nem veszekszek. Legyen igazi.

Nekem nem fontos, hogy igazam legyen, mert a kapcsolat többet ér.

2015. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Magabiztosság: önelfogadás

Nagyképűség: belül ég a ház....elismerés kell neki minden áron. S ezt önmaga adja meg. "

Ez nagyon igaz, és jól megfogalmaztad:) kicsit szíven ütött, bár nem tartom magam nagyképűnek, de nekem is volt már ilyen állapotom, hogy elismerésre vágytam, bár inkább úgy fogalmaznám, hogy "figyelemre", de mikor megkapja az ember, akkor elmúlik a viszketegség.

2015. szept. 1. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!