Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez az "idézet"...

Szerintetek ez az "idézet" alapul bármilyen "igazságon"? Egy barát tényleg képes mindig mindent megbocsátani?

Figyelt kérdés

- Neked csak az számít, hogy Én. Én. Én. Tudod mit? Most én jövök. Úgyhogy fogd be, és figyelj rám! Undok vagy velem, sértegetsz, és lefitymálod, bármit is teszek, és mindig leszúrsz engem, vagy kiszúrsz velem.

- Tényleg? Hogyha ilyen rossz vagyok hozzád, akkor miért jössz mindig vissza?

- Mert ilyen egy barát, hogy mindig mindent megbocsát.



2015. aug. 25. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Képes
2015. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igaz. Vannak azért olyan dolgok, amiket még a legeslegjobb barátomnak se lennék képes megbocsátani.
2015. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az idézet egy vicc akar lenni. Komolyan viccre alapozzunk igazságot?

Amúgy nem bocsát meg mindent. Egy barátság épp arról szól, hogy megbízol a másikban annyira, hogy nem fog neked ártani, sőt inkább segíteni fog neked az életben (és te is neki persze).

2015. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha szerelmes a másik félbe, vagy "példaképének" nézi, akkor igen.
2015. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a fenti példában szerintem arról van szó, hogy nincs tartása a sértett félnek és akármit meglehet vele tenni, és ilyen közhely mögé bújik, hogy megbocsát, különben meg csak nem képes leszakadni a másikról, amire a másik valszeg nem is szolgált rá és nem is érdekelné.



az egész sztori max annyi igazságon alapulhat, hogy a megalázkodó emberek próbálnak jól kijönni a helyzetből, hogy ne legyen annyira égő.

2015. aug. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz. Vagy remélem, hogy nem. Nekem az önbecsülésem a legfontosabb. Ha nagyon durva, szörnyű dolgot követ el egy ember, akit barátnak hittem, az kb. úgy néz ki, hogy ő rúgta fel előbb a barátságot, nem én, és az már nem barátság. Sarkított példa: ha összefekszik a pasimmal, meglop, megöli a macskámat részegen stb., akkor utána ne jöjjön azzal, hogyha igaz barát vagyok, akkor megbocsájtok.
2015. aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Részben.

Mi az a "minden"? Mert ha bármi, akkor nem.

Amikor már ismételten jut odáig egy kapcsolat, hogy a megbocsátásra van szükség, nos azt okosabb átértékelni, azt hiszem.

Aki ésszel él felteheti magának a kérdést: milyen "barátság" is ez tulajdonképpen?

2015. szept. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!