Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen ellenségesek...

Miért ilyen ellenségesek sokan a bevándorlókkal, ők is emberek?

Figyelt kérdés
Nagyon megoszlóak a vélemények velük kapcsolatban. Értem én, hogy sokan vannak, ha úgy vesszük, ingyen élnek, kapnak ellátmányt, szemben akár a magyar hajléktalanokkal, engedély nélkül jöttek, nem látjuk őket szívesen, stb. De! Ők is emberek, miért kell ennyire elutasítónak lenni velük? Nem lehetne egy kicsit belegondolni a helyzetükbe? Valószínűleg ők sem örülnek, hogy az otthonukban háború dúl és el kellett hagyni! Ti mit szólnátok, ha van egy kialakult életetek és egyszer csak kitör a háború és mennetek kell, de nincs hova? Örülnétek, ha titeket is így fogadnának? A legtöbben értelmes, jól szituált emberek, okostelefonnal járkálnak, szóval feltételezem az otthonukban tanult, dolgozó emberek voltak. Miért kell őket így megalázni? Nem arra gondolok, hogy akkor persze fogadjunk be mindenkit és várjuk őket tárt karokkal, de aki már egyszer itt van, szerintem lehetne kicsit emberibben is hozzájuk állni, ha megkérdeznek valamit, akkor nem kiosztani őket, hanem segíteni nekik-ez annyira nehéz??? Helyette mindenki csak szidja őket, undorító, ahogy viselkednek velük! Aztán még csodálkozunk, ha vernek-erőszakolnak vagy megtámadnak minket? Szerintem ők is szeretnének békében élni és új életet kezdeni, ha az otthonukban nem folytathatták a régit, ha segíteni nem is áll módunkban őket, gátolni miért kell? Emberek vagyunk, viselkedjünk is úgy, nem férgek! Mi erről a véleményetek?

2015. aug. 26. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Azért, mert a kormány beállítja a bevándorlókat mindenféle gonosznak.
2015. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Várj 2-3 évet és meglátod. Azután ismételd mg a kérdésed.
2015. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

"Helyette mindenki csak szidja őket, undorító, ahogy viselkednek velük! Aztán még csodálkozunk, ha vernek-erőszakolnak vagy megtámadnak minket?"


Tudod, az előítéletek valahogy születnek, ahogy egy ismerősöm mondta, azok nem "elő" hanem utóítéletek. Szóval a fenti két mondatot cseréld meg légyszíves. Azért utálkoznak az emberek, mert vernek-erőszakolnak, megtámadnak, (ingyen élnek, igyen ellátják őket a kórházban) és nem fordítva. Anyós kórházban dolgozik és ő maga mondta, hogy még pofátlanok is. Nem csak a felnőttek, de a kölykök is. Bemegy a kölyök a nővérpult mögé és elveszi az asztalon fekvő mobiltelefont? Nem pici gyerekről van szó, aki nyúlkál és mindent megnéz, hanem 10-12 éves kölyökről.

Beállítják őket "menekültként", akiknek nincs semmijük, de azért a márkás ruhákban és 100 ezres telefonnal szelfizgetik magukat a Keletiben. Jártál te mostanában a Keleti környékén? Úgy komolyan? Én ott frankón FÉLEK! Ezelőtt sem volt egy rózsás környék, de most...

Ráadásul gyárilag szőke vagyok, kék szemekkel, szóval engem különösen "szeretnek".

A férjemmel már eljutottunk odáig, hogy veszünk gázriasztó fegyvert...


De ez is olyan, mint a cigánykérdés. Akik annyira odáig vannak, hogy "ők is emberek", azok is csak addig pátyolgatják őket, amíg egy kiccalád nem költözik a szomszédjukba.

2015. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell tetetni a butát . Törvényellenesen jönnek , többnyire csempészek által nagy összegű ellenértékért . Csempész bandák bűnöző figurák fanatikusok is lehetnek benne . Az elégetett okmányok és a lekapart ujjbegy a hatóság félrevezetése . Nem ide valók , védjék meg a hazájukat . Hazai példa áll előtted számtalan , a kisebbségben bevett módi akár rászorul akár nem áramot lop , nem fizeti ki a lakbért vissza él a támogatással a bosszútól félve jogvédőkhöz fut, cserébe meg zéró amit letesz a közösbe . Akkor más véleményed lesz ha támadás ér tőlük vagy befogadsz párat és a "kulturális eltérés" lesokkol . Aki ide jön minimum viselkedjen , te fordítva vagy bekötve ha elvárod és jogosnak ítéled a gaztetteiket . Söpredéket nem lehet átnevelni , a szokásuk maradi elavult és a vallásukkal alibiznek többnyire . Gazdasági problémákat is és egyéb veszélyeket rejt . Elkényelmesednek , saját iskola mecset meg függőlegesen haladó metró kell majd . Ezzel a logikával hogy ne érjen baj plakátold ki mikor nem vagy otthon , az ajtókat tárd ki és hagyd az autódat teli tankolva indításra készen , az ülésre tegyél pár húsz ezrest ne sértődjenek meg a védenceid . Ez inkább provokáció , ha komolyan gondolod tapasztalatlan és együgyű élted lehet .
2015. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

"...Helyette mindenki csak szidja őket, undorító, ahogy viselkednek velük! Aztán még csodálkozunk, ha vernek-erőszakolnak vagy megtámadnak minket?"

Ezt a gondolatsort ugye te sem gondoltad komolyan? Magyarra lefordítva ez annyit jelent, hogy ha ellenségesen viselkedünk velük, akkor ők erre válaszul bárkit megerőszakolhatnak, megtámadhatnak, stb. Azért ez nem így működik. Vagy nem kellene így működnie.

Másik: az, hogy valaki okostelefonnal járkál, nem jelenti azt hogy ő is okos és jól szituált :) Sőt legtöbb esetben az ellenkezője.


Amiért az emberek ellenségesek velük (szerintem):

1. Nem lehet tudni, hogy mire számíthatunk tőlük.

2. 70-80%-ban csak fiatal életerős férfiak jönnek. Miért?

3. Az élet számos területével kapcsolatban láthatod, hogyha valakinek túlságosan nagy szabadságot adsz, akkor egy idő után elkezd követelőzni, és erőszakossá válni. Figyeld meg, itt is ez lesz a helyzet.

4. A saját épségüket féltik az emberek.

5. A saját megtermelt javaikat, értékeiket féltik az emberek jogosan. Letapossák a veteményeket, ellopják a kertekből a megtermelt zöldségeket, gyümölcsöket. Továbbá ha egy-egy helyen megnyitják a menekülttáborokat, akkor ott az ingatlanárak is a béka feneke alá esnek. Ki szeretné, ha egy életen át kemény munkával keresett javai egy szempillantás alatt leértékelődjenek?


Szép dolog az elfogadás, a tolerancia meg ha hasonló szarságok, de csak papíron.

Ha saját magad szembesülsz egy hasonló dologgal, amikor téged károsítanak meg, te leszel a szenvedő fél, akkor mindjárt átértékeled a helyzetet.

2015. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Az hogy szidom őket, nem jelenti, hogy nem vagyok velük kedves. Nem örülök nekik, sokan vannak, magunkat sem tudjuk eltartai, és milyen jogon gondolják, hogy ingyen kapnak valamit? Én is kimehetek külföldre, hogy jöttem, hol a kaja? Volt valamelyik tévében egy németországi bevándorló, aki elmondta, hogy "na hát ez a híres német vendégszeretet"? Mintha JÁRNA neki, hogy képzelik, hogy nem kap kényelmes ágyat csak úgy? Szerintem nem kötelessége az országnak befogadni őket, és nem is lesz jó, hogy itt vannak, mert egyszerűen Európa nem tudja befogadni a fél világot.


Az viszont más dolog, hogy nem kell bántani őket. Jöttek már oda hozzám útbaigazításért, udvariasak voltak, segítettünk, bár nem voltunk mi sem teljesen képben, hogy mi hol van. Egy rossz szót nem szóltunk nekik stb. Nyilván aki bokán rúgja őket, rasszista szövegekkel jön, az elég primitív. De nem hiszem, hogy országszinten örülnünk kell nekik. Más kérdés, hogy az egyén függetlenítse már magát az országtól. Nem én vagyok itt a kiskirály, aki majd jól belerúg abba, aki nem tetszik, vagy ilyesmi, ez igaz.

2015. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: természetesen nem örülnék, ha Magyarországon háború lenne, még az is lehet, hogy megpróbálnék elmenni. De nem arra számítanék, hogy ahová megyek, ott majd kitörlik a seggem. amelyikük közülük elhitte, hogy itt örömmel látják, az a muzulmán vagy fekete vagy akárki egyszerűen TÁJÉKOZATLAN. És hát tény, hogy rossz lenne egy háború, de ha a magyarok egyszer csak mind ott állnának a küszöbön mondjuk mit tudom én, Észtországban, hogy na jöttünk, hét nem örülnének nekünk.
2015. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Még egy utolsó gondolat: szerintem Magyarországon vannak társadalmi problémák, amiket nem kezelünk jól. Az elfogadásban én hiszek, de kezdhetnénk a sajátjainkkal. Gondolhatunk akármire: betegek, homoszexuálisok, hajléktalanok, cigányok, fogyatékosok. Felháborító, hogy a Sziget fesztivál jobban akadálymentesítve van, mint egy templom. Egyik közeli városban nem rég új templom épült, akkora lépcsősorral, hogy az öregek se tudnak felmenni, aki meg a rámpát tervezte, az még nem látott tolószékest, pláne nem télen, amikor majd ráfagy a jég. Tanulunk itt mindenféle idegen nyelveket, de miért nem tanuljuk az iskolában a jelnyelvet? Magyarországon él sok MAGYAR ember, akivel nem tudunk beszélni, mert a jelnyelv nem iskolai tananyag. Miért nem ez a 2. nyelv az iskolákban? És még lehetne sorolni. A jelnyelv 2009-ben lett államnyelv, de ha bemész egy bankban, tuti nem kapsz jelnyelvi tolmácsot. És még lehetne folytatni. A lényeg, hogy a saját, már meglévő gondjainkat is eléggé problémásan kezeljük. Sok a hajléktalan, a homoszexuálisok több jogot szeretnének, rossz a felsőoktatás, és így tovább. Amit az elfogadásról írsz, az igaz. Jó lenne elfogadónak lenni. Csakhogy a már helyben lévő problémákat sem kezeljük megfelelően. Irreális elvárás, hogy most majd pont ezt meg milyen elfogadóan fogjuk. Valahogy az itteni dolgokkal kellene kezdeni. Hadd idézzem Bödőcs Tibort: "Vb-t akarunk rendezni meg olimpiét? Inkább egy normális hétköznapot kellene!"
2015. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Részemről csak annyit, hogy egy oldalon azt írták, hogy meg lett kérdezve pár bevándorló, hogy ők mit tennének ha MI mennénk ő hozzájuk? Válasz: már a határon lelőttek volna minket!
2015. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Az átlagmagyar senkit nem ismer a világból, ezért mindenkit utál. Egy hatalmas kerítés kellene ennek az országnak a határára, senki se ki, se be, és mindenki boldog lenne.
2015. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!