Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olvas valaki ilyen...

Miért olvas valaki ilyen "lélekemelő" könyveket, ha közben egy taplógomba?

Figyelt kérdés

Konkrétan most a sógornőmre gondolok, hogy folyton olvas amolyan emberi elemzésekkel kapcsolatos könyveket, mint aki mindig a pozitív megoldást keresi és kerüli a konfliktusokat, de közben meg folyton bele lép mások lelkivilágába. Konkrétan hisztis, és ráüvölt a családtagjaira minden ok nélkül.

Bár már korábban másoknál is észrevettem ,hogy pont azok akik ennyire foglalkoznak a lelki békével, nem feltétlenül békés emberek. Mi ennek az oka? van a körötökben ilyen?


2015. aug. 26. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kompenzálás, gyanítom, hogy nem a másokkal folytatott interakciók miatt olvassák ezeket a könyveket, hanem a saját lelki békéjük miatt. Amúgy nem tűnt fel, de most, hogy így mondod, pont olyan ismerősöm olvasgat mindig ilyen önsegítő, gondolkodj pozitívan könyveket, akire tökéletesen illik a leírás.
2015. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 acelsziv ***** válasza:
talán mert ezt ő is észrevette magán és változtatni akar.
2015. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

vagy mert helytelen az önképe.

Az emberek durván 90%-a normális. Kb. minden tizedik ember tapló. Ezek is két csoportra oszlanak. Vannak a dr. House féleségek (mint én is), akik tudják magukról, hogy antiszociális taplók, és ennek megfelelően viselkednek. Ezek könnyebben elviselhetőek. A veszélyesebb fajta az, amelyik pozitív önképpel ég, vigyorog, mint a bolondgomba, szeretetről prédikál, és biztos abban, hogy ő milyen hejde jó ember, akit kihasználnak és keserítenek a sok köcsögök, akikbe jól beléjük kell rúgni, és jól bosszút kell állni rajtuk.

Óvakodj tőlük: ezek bármire képesek.

2015. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem én is hogy változtatni akar, mert ugyan én nem olvasok ilyen agymosásokat, de eléggé béketűrő vagyok ennek ellenére is. Egy darabig...
2015. aug. 26. 21:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak a könyvnek akkor lesz haszna, ha kupán vágod vele az illetőt, mikor taplóskodik.
2015. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 piriiiii ***** válasza:
3-as, Neked mit jelent a "normális"?
2015. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A normális tényleg relatív, de ha ezt kezdjük fejtegetni, eltérünk a tárgytól.
2015. aug. 26. 22:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek, nem is egy ilyen embert. Szerintem azért csinálják, mert amíg mások problémáin csámcsognak, addig nem kell a sajátjukkal foglalkozniuk.
2015. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet ő téged lát taplónak. Nem lehet megváltoztatni felnőtt emberek gondolkodásmódját.
2015. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 piriiiii ***** válasza:

Igazad van, bocsi, nem akartam eltérni a tárgytól, csak ez a normális szó engem mindig kiborít. :D

Azzal értek amúgy egyet, hogy az emberek nem mindig látják önmagukat reálisan. De kérdezd meg tőle inkább, hogy mi célból olvassa.

Én olyan embert tudok felhozni, aki gyógymasszőr és efféle ember, tehát másokat gyógyít azzal, hogy hozzájuk ér, önmagából energiát ad... szóval, önmagával gyógyít, ha nagyon le akarom csupaszítani a dolgot. Viszont annyira... kelletlen ember, egyenesen gonoszkodó a tekintete, csak önmagáról beszél mindig, olyan taszító sugárzással rendelkezik... és ezt nem csak én mondom, hanem az összes közös ismerősünk. Ahol csak megjelenik, menekülnek az emberek tőle. Szóval ez meg azért fura, mert közben meg valahol elismert masszőr meg természetgyógyász, vagy mi. És én ezt így nem tudom együtt értelmezni. :D

Nyilvánvaló, hogy az ilyen emberek tele vannak önellentmondással és feszültséggel. Egyszerűen rossz a környezetük, amiben felnőttek. Nem rosszak ők, csak nincsenek jó úton, mármint olyasmire gondolok, hogy önmagukkal nincsenek jóban... majd egyszer megbékélnek talán és helyrejönnek, eltűnik a feszültség... Az az ember, aki mást gyűlöl, és a negatív érzései látszólag kifelé, a külvilág felé irányulnak, valójában sokkal inkább odabent nincs rendben, önmagával és a természettel...

2015. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!