Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a "gazdag" szót hallod,...

Ha a "gazdag" szót hallod, mire asszociálsz? Ilyen házra, tárgyakra, márkákra stb?

Figyelt kérdés
Hol kezdődik a határ a jómód és a gazdagság között? Akinek van 2 kocsija (mármint a családnak), az még nem gazdag, inkább jómódú, vagy fölötte van az átlagnak. De ugyanakkor az sem biztos, hogy aki gazdag, annak húsz autója van, mert lehet, hogy nem is érdekli a kérdés. Tudom, hogy nincs éles határ. Mégis, ha meg kéne határozni: ti mire asszociáltok arról, hogy "gazdag"? Milyen márkára költ az általad elképzelt fiktív személy, milyen házban lakik, milyen a kertje, mijei vannak (pl.: minden gyerekének saját tévéje vagy saját gardrób/fürdőszoba), hogy öltözik (nő/férfi), stb.)
2015. aug. 29. 02:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én a Gazdagrétre.
2015. aug. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sokkal több bevételre, mint ami szükséges. A szükségesnek a többszörösére, min. 20-szorosára.

Alapvetően olyan bevételi forrásra, ami akkor sem apadna el, ha az illető nem dolgozna rajta (jogdíjak, vállalatok, befektetések, stb.)

2015. aug. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"minden gyerekének saját tévéje vagy saját gardrób/fürdőszoba"


Ne viccelj, ez a létminimum alatt élőknek is meglehet, 1 Ft közelében kapsz egy régi TV-t apróhirdetésben/aukción a neten, egy fürdőszoba pedig olyan dolog, amit egyszer kell megvenni, utána nem kér enni. Kb. 200 E Ft-ból megvan.

2015. aug. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

En arra asszocialok, hogy engem nagy volumenu ugyved csalad is lopott mar meg ... elloptak a biciklimet. Tok nevetseges es pitianer (de igaz) :)


Rozsadombi uriemberek, orszaggyulesi kepviselok, epitesi vallalkozok ... es meg sem adjak vissza a bicomat, mert a drogos kislanyuk lenyulta, eladta es cuccot vasarolt belole :P

2015. aug. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Ne viccelj, ez a létminimum alatt élőknek is meglehet, 1 Ft közelében kapsz egy régi TV-t apróhirdetésben/aukción a neten, egy fürdőszoba pedig olyan dolog, amit egyszer kell megvenni, utána nem kér enni. Kb. 200 E Ft-ból megvan."


Épp ezét kérdeztem, hogy milyennek képzelitek, mert nyilván a gazdag embernek nem régi tv-je van. Eddig nem sok választ kaptam, mert értem, amit állítasz, de én csak példákat vetettem fel.


Várok további válaszokat.


A biciklit sajnálom, de nem azt kérdeztem, hogy ki szemét meg ki nem-

2015. aug. 29. 09:52
 6/16 anonim ***** válasza:

Gazdag = oligarcha. Gazdag = bűnöző.


Még olyan emberrel nem találkoztam, aki ne úgy gazdagodott volna meg, hogy szétlopta az agyát a rendszerváltáskor.


Akinek két kocsija van, az szerintem sem gazdag, hanem középosztálybeli. A gazdagok akiket én ismerek hajókat tartanak fent az Adrián, van több nyaralójuk szerte-szét az országban és külföldön, valamint megengedhetik maguknak, hogy passzióból építkezzenek vidéken 80-100 millióból.


A normális gazdagokon egyébként nem látszik, hogy gazdagok. Ugyanolyan hétköznapi ruhákban járnak, mint én.

2015. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De nekik is van nyaralójuk meg hajójuk, nem?

Köszönöm a választ.

2015. aug. 29. 12:27
 8/16 anonim ***** válasza:
7: Kiknek? Nem értem a kérdést.
2015. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát akik nem dicsekszenek vele, és átlagosan néznek ki.
2015. aug. 29. 13:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem. Továbbra is tartom, hogy a bevétel nagysága teszi az embert gazdaggá, és nem a kiadási szokásai.

Ahogy a 2-ben írtam.

Nem mindenki szeret tárgyakat felhalmozni maga köré. Az inkább rabság, mert a karbantartásával kell akkor foglalkozni sokat, és nincs idő élni.

2015. aug. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!