Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek felgyorsult a...

Szerintetek felgyorsult a világ? Többet kell teljesítenünk?

Figyelt kérdés

Egy interjút láttam Gálvölgyi Jánossal,ahol arról is beszélt,hogy a mostani világ felgyorsult régebben nyugisabb volt az emberek élete.


Én nem tudom,hogy milyen volt a szocializmusban élni,de most körül vagyunk véve csomó elektronikus kütyüvel.

Sokan le se szállnak az okos telefonról,nyomkodják mindig.

Egyik face ismerősöm,még az is szokta kommentálni,ha 5 percet késik a busz,vagy hogy mit reggelizett,ebédelt,stb..

Kit érdekel?? Kap rá 3 like-ot és kész.


Szóval szerintetek felgyorsult a világunk? Sok munkahelyen elvárják,hogy 0-24 ben elérhetők legyünk.

Az rossz pont,ha ki van kapcsolva a mobil a szabadidőben.

Mi a véleményed?


2015. aug. 29. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

"Az rossz pont,ha ki van kapcsolva a mobil a szabadidőben."


Munkahelynél igen.


Nálam meg a kevés fizetés a rossz pont.


Egyelőre az én igényeim vannak mindenek előtt, minden csak ezek után jön szépen sorban.

2015. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én e szerint élek: Nem én igazodok a világ változásához, hanem a világ alkalmazkodjon az én változásaimhoz. És nálam teljes sikert aratott ez az életmód.
2015. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez nagyon vegyes kérdés. egyrészről megindult egy iszonyatos debilizálódási folyamat, másrészről, persze ez csak igen kis %-ot érintve, hihetetlen értelmes fiatalok vannak. hogy felgyorsult-e? igen, de sztem ez inkább stílusváltás, nem feltétlen kell követni minden őrületet olyan mértékben, hogy infarktust kapj, mert nem elég a 24 óra (ugyanis tényleg nem elég, ha mindenben toppon akarsz lenni).

A válasz tehát: igen is meg nem is, az fontosabb sztem, h jóval árnyaltabb lett az élet, így a fiatalok is ezerszer nehezebben identifikálják magukat, azaz sokszorosára nőtt a szelekciós tényező.

Összességében nem irigylem a mai fiatalokat, ellenben az a 4-5%, akinek nagyon a helyén van az esze, "a régieket" nagyságrendekkel szárnyalják túl mindenben.

Fentiek miatt pedig leginkább megválaszolhatatlan, és szinte egyedi elemzést igényel a kérdés.

2015. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy nőnek az elvárások, úgy hülyül el a társadalom.A sokat vitatott szocializmus sok mindenben volt jobb, az emberek nem voltak agyonhajszolva, érdekes, meló és iskola után még volt kedvük és idejük összejárni az embereknek.Nem voltak kütyük, helyette voltak rokoni, baráti összejövetelek szinte minden nap, meg sok nyaralás kirándulás, szóval valós élmények.Most a túlhajszolt, felesleges információk áradatától fáradt emberek örülnek, ha nem kell mást csinálniuk, csak bambulni a kütyü előtt.És örülnek, ha a hajszolt nap után nem kell látni senkit!Köszönjük meg vezetőinknek, munkáltatóinknak, tanárainknak, stb, ezt az "életet".
2015. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jó hát a mai magyar iskolarendszert úgy kéne szétdönteni, ahogy van, ez nem is kérdés. de az is igaz, hogy az értelmes réteg sosem a jó vagy rossz iskolától lett értelmes, ahogyan ma sem, tehát ha így nézzük, az említett pár %-nak olyan mindegy, milyen az oktatási rendszer, mert így is-úgy is felszedi az ismeretanyagot.
2015. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A felgyorsult a világ egy élet felfogás, és felületesen a pénz hajszolásához kapcsolódik. Bár így minden egyes munkáért idővel kevesebbet fizetnek, amire így idővel egyre több alkalmas jelentkező lesz.

A többségnek legtöbb területen kevesebbet kell teljesítenie, azt viszont célorientáltabban. Már rég nem várják el a diplomásoktól sem a széleskörű műveltséget, de sokszor a komoly szakmai tudást még elvárás.


Magyarul mind a két téren felületesebb lett a világ, ennek a szépítő formája a "felgyorsult a világ".

2015. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem bír ki 5 percet az, aki sorban áll; mindent mindenki azonnal elvár; az autók nagyon gyorsak lettek, és ezt várják el az emberek mindentől és mindenkitől; ha már lassul a net, tombol mindenki; az embernek mobilnak kell lennie, mert számtalan helyen kell helyt állnia, míg régen elég volt, ha beletanult egy szakmába.

Tehát a válaszom szerinted mi?

2015. aug. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!