Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet sok magyar ember...

Hogy lehet sok magyar ember ennyire igénytelen?

Figyelt kérdés

Vázolom az alanyt :


Apuka katona volt,korai nyugdíjazással ment nyugdíjba. Bérelnek egy 2.5 szobás lakást,jutányos lakbérlési lehetőség,feleannyit fizetnek az albérletért,mint amennyit kéne,mivel hát ő katona volt. Ezáltal telik fenntartani egy normális mai elfogadható autót,ami nem 10-15 éves.

Na ennyi volt az igényük,plusszba annyi,hogy örökké újítgatnak valamit,de nem kell fenenagy dolgokra gondolni,itt kopácsolnak felettem minden hétvégén.


Apuka lánya osztálytársam volt általános iskolában.

Szakmája : Lépcsőháztakarító,a környéken ő takarít mindenhol. A csaj dagadt,tömi magába a károsabbnál károsabb dolgokat,és örökké bagózik munka közben is. Nincs igénye arra,hogy leérettségizzen,vagy szakmát tanuljon. De kb az egész család ilyen,nővérestül,hugostul. Apuka eltart mindenkit mert van miből. Süteményt esznek örökké,de az,hogy elmenjen egyet futni,vagy venne magára valami normál ruhát,azt őne isten. Hogy lehetnek emberek ennyire igényelenek ? Nem megfelelni kell a világnak,de azért ennyire túlzásba se kell esni.


2015. aug. 30. 19:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Tipikusan az a kíváncsiskodó család,a napjuk abból áll ha nem takarít a csaj,és nem segítenek be a családtagok,hogy bámulnak kifele a 4.ről,bagóznak,és azt lesik ki mikor jön,mikor megy el,kivel jön,stb. Undorító. Hogy lehet így élni ?

És egy rakat ember ilyen Magyarországon...

2015. aug. 30. 19:06
 2/9 anonim válasza:
87%

Nem sokat foglalkozol másokkal?

Ők ilyenek, legyenek negatív példaképek, ilyenekké ne akarj válni.

2015. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1. Nem,nem foglalkozom sokat másokkal,de itt élnek felettem,így látom akaratlanul is mit csinálnak ha pl a boltban előttem fizetnek.
2015. aug. 30. 19:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A proli: [link]

Amúgy ha ennek az embertípusnak magasabb lenne a jövedelme, akkor csak annyi változna hogy többet cigizne, több alkoholra kerülne neki, meg akkor nem egy kutyával piszkíttatná tele a saját élőhelyét hanem többel. Esetleg hangosabban rikácsolna a társasházi folyosón, vagy ahol másokat zavarhat. Ja és akkor drága távcsőre is telne neki amivel bámulhat másokat. Ennek az embertípusnak nem is szabad felemelkednie mert kártékonnyá válik a társadalomra.

Persze tizstelet a kivételnek, mert nem az teszi ilyenné az embereket hogy munkavállalók, hanem egyszerűen vannak igénytelenek. Tehát a proli nem pontos megfogalmazás, hisz egy proletár lehet nagyon művelt és igényes is. De ez a jelző ragadt rá a szóban forgó embertípusra.

2015. aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Drága! Amit most leírtál az nem csak Magyarországon létezik. Nap mint nap találkozom ehhez hasonló emberekkel/ családokkal kint Angliában. A munkám során volt, hogy egy angol családhoz kellett kimenni otthoni találkozásra, és én inkább be sem tettem a lábam a lakásba. A bűz ami kijött még elviseltem volna. De a koszt, meg, hogy simán láttad, hogy csótányok, egerek rohangálnak már nekem is sok volt. 4 gyerekes igazi proli család akik segélyből élnek, és ott sírt, hogy ne vonja meg az önkormányzat a támogatást mert éhen halnak, de az Iphone meg laptop persze kötelezően ott volt. Azt, hogy túlsúlyosak mlg a gyerekek is már nem is lepődünk meg.
2015. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Utolsonal a pont, n is Angliaban elek es itt is latok hasonlokat ha nem rosszabbakat!!
2015. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk a kérdező sem kutya, ha ilyenekkel törődik ahelyett hogy a maga életét élné.
2015. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk az ha valaki kórosan kövér és nem hajlandó mozogni azt lustának hívják nem igénytelennek. A folyamatos sütievés meg egészségtelen, de szintén nem tartozik az igénytelenség kategóriájába. Amúgy nem értem miért akarunk mindig beleszólni mások életébe, nem kötnek beléd, nem dobják a hajadba a cigicsikket és a szavaidból azt gondolom nem is fog a padlóra küldeni ha meghalnak szívrohamba úgyhogy ne nézz fel a 4-re és ne foglalkozz velük. Legyél boldog hogy egészségesebben élsz és szeretsz vagy legalábbis hajlandó vagy mozogni.
2015. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk erős általánosítás ennyiből leszűrni ezt.
2015. aug. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!