Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség a negatív és...

Érted?? kérdése:

Mi a különbség a negatív és az az antihős karakterek között?

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Az antihos, az probal keresztbe tenni a hos karakternek, a negativ karakter pedig mindenkit irrital. Pl. Joffrey egy negativ karakter volt a tronok harcaban :D
2015. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

Az antihősnek ugyanúgy vannak céljai, elvei mint a hősnek, csak a hős nyer(igazából aki nyer az lesz a hős).

Pl Hitler antihős, vagy a most kijött Bosszúállókban Ultron

2015. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha rákeresel az angol wikin Ultron egy szuperbűnöző. Viszont mondjuk deadpool antihős.
2015. aug. 30. 22:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy az antihero az nem negatív karaktert jelent. A hős jelent olyan karakgert akinek az erkölcsi morálja kizárólag jó. Értem ezalatt hogy nem áll bosszút, igazságot keresi és nem szeg törvényt. Ezzel szemben az antihős szintén lehet főszereplő akinek a motivációját értjük de erkölcsileg megkérdőjelezhető dolgok nem állnak távol tőle. Ilyenek például a GTA sorozat szereplői, vagy klasszikus példa Kratos aki a bosszújáért átgázol egész olümposzon és az alvilágig mészárol mindenkit a családja emlékére. Őszintén szerintem egy antihős főszereplő sokkal izgalmasabbá tudja tenni a cselekményt. Aki a döntéseit egyénileg hozza meg nem pedig úgy hogy mindig a békességet kövesse. Ez nem teszi őt gonosztevővé sem.
2015. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
Az antihős nem negatív, de nem is pozitív, amolyan semleges, teljesen hétköznapi karakter, aki éli a hitvány életét bármiféle különleges tulajdonság nélkül.
2015. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Deadpool is antihős, viszont neki vannak szuper képességei :D
2015. aug. 31. 12:10
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

1-es és 2-es és 5-ös válaszolók. Teljesen rosszul gondoljátok. Ultron, Joffrey, stb. akiket írtatok, ők nem antihősök, hanem gonosz karakterek. És itt a pont. Semmi közük az antihősökhöz. Emellett a szuperképesség megléte, vagy hiánya sem csinál senkiből antihőst.

Azt nem értem, hogyha nem tudjátok, akkor miért válaszoltok?


A 4-es válaszoló jókat ír.

A hős, akinek van erkölcsi morálja, mint pl. Batmannek, vagy Supermannek. Elkapja a bűnözőket, de a továbbiakban az igazságszolgáltatásra bízza őket, és nem ő szolgáltat igazságot.

Az antihőst pedig nem korlátozzák a társadalmi normák. Ő úgy szolgáltat igazságot, hogy nem törődik a bűnözők jogaival. Pl. a Megtorló, vagy Spawn.

Tehát az antihős is pozitív karakter, az igazság oldalán áll, de ennek ellenére mégsem az erkölcs mintaképe.

2015. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Olvasd el, hogy mit irtam. Joffrey egy negativ szereplo, sehol sem irtam, hogy antihos.
2015. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ultron miért ne lenne antihős? Valójában neki az a végső célja, hogy megvédje az emberiséget, csak nem a legjobb eszközöket használja
2015. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

10:30-as válaszoló!

Teljesen igazad van, sajnos elnéztem. Visszavonom amit írtam rád vonatkozólag. Elnézésedet kérem!

10:48

Ultron alapból gonosz. Ugyanis ő nem a gonoszokat akarja megbüntetni, hanem az egész emberiséget kiirtani. Az más kérdés, hogy ő szentül meg van róla győződve, hogy az emberiséget csak így lehet megtisztítani.

Egy antihős látja, és tudja, hogy aki ellen harcol az gonosz. Ultron pedig azt képzeli be magának, hogy mindenki gonosz.

2015. szept. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!