Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek a mai fiatalok?

Miért ilyenek a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre,hogy a kortársaim nagy része iszik,cigizik,hanyagolja a tanulást,és nem gondol a jövőjére,az öltözködésről és a többiről ne is beszéljünk.Komolyan mondom,már-már én szégyellem magam helyettük.Értem én,hogy kell a kikapcsolódás,de az nem állapot,hogy minden hétvégén berúgva járnak haza...Nekik vajon ez miért jó?
2015. szept. 1. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert most ez a yolo f___ság a divat, de majd jól megbánják 10 év múlva, amikor egy normális munkát nem tudnak majd szerezni maguknak. Akkor majd rinyálnak, hogy nincs pénzük elköltözni anyutól meg aputól.
2015. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Tudom mit erzel. Vagy hogy rosszabb legyen nekik valami baj miatt vagy mert azt hiszik ezzel jobbak. De nem.
2015. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Te ne bíráld őket, hogy mit csinálnak jól vagy mit rosszul.

Jól érzik magukat. Ez olyan, mint hogy pl mi a jó a pizzában.

2015. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Majd rájönnek. Örülj neki, hogy te nem ez vagy.
2015. szept. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Iiiigen, mindenki gyökér, csak te vagy helikopter. :D

Én is bőven ebbe a "mai fiatalok" korosztályba tartozom, de közöm sincs az általad leírt réteghez - tehát könyörgöm, ne általánosíts, mert sokan nem így viselkednek. Őszintén szólva engem jobban zavarnak náluk azok az emberek, akik miattuk veszik egy kalap alá az összes tinédzsert.

Arra tippelek, amit a kérdés leírásában is említettél: ezek a gyerekek nem gondolnak a jövőre. Pillanatnyilag jól érzik magukat és nagggggyon yolók, az pedig nem számít, hogy a Mama Hotel húsz évig látja őket szívesen, vagy éppen még húszig és tovább. Akkor jársz a legjobban, ha nem foglalkozol velük, legfeljebb köpsz rájuk egyet, mikor lehagyod őket a céljaid felé hasítva. (Kérlek, ne köpd le őket, mert hívják a kigyúrt haverjaikat és baj lesz.)

2015. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,egyetértek veled,de nálam a "nagy része" nem egyenlő az összessel.
2015. szept. 1. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Még ókori forrásaink is vannak arról, hogy a felnőttek panaszkodnak a fiatalokra, miszerint mennyit szórakoznak, isznak és nem foglalkoznak a tanulással, munkával. Minden generáció azt hiszi, hogy a következő rosszabb. (Kivételes eset, amikor egy generáció nagyon elbaszik valamit, akkor reménykednek a következőben)
2015. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani, mert az alapvetően jó, hogy te nem cigizel stb., de ez a kérdés már egyrészt sokszor szerepelt itt, másrészt nem fogsz rá választ kapni. Nyilván van oka a dolognak, de ha ennyire érdekelne, elolvasnál róla egy 25 oldalas pszichológiai értekezést. Itt most 2 mondatban senki nem fogja leírni, legfeljebb szidni őket, de az is túlzás.
2015. szept. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!