Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg van valamilyen különbs...

Tényleg van valamilyen különbség vidéki és Budapesti emberek között?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta, hogy olyan furcsának tartja a Pesti embereket.
2015. szept. 5. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Van, nem is kevés.

Pl. nem tudod, hogy épp merre találsz meg valamit BP-n és próbálsz leszólítani valaki ezzel a szöveggel - Elnézést hölgyem/uram, egy kis segítséget kérnék.

Mikor a negyedik is fapofával megy el melletted, akkor már te is harsányan küldöd el a k. anyjába a finom pesti népeket :))

2015. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van kulonbseg, de nem igy h egyik jobb/rosszabb. Egyszeruen csak masok.
2015. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1


Én ugyanezt csinálom, de vidéken. Énse állok le senkivel bájcsevegni. Nemértem az emberek miért annyira tehetetlenek,hogy megkeressenek valamit maguknak,amikor az internet ott van a kezébe,és olyan térképet tölt le amilyet akar!

2015. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Az #1 válaszolónak: igen, elmegyek mellettük úgy, mint a huzat, mert a leszólító emberek 90%-a két lábon járó ATM-nek néz, így a maradék 10%-ra már végleg nem vagyok kíváncsi, még akkor sem, ha semmi rosszat nem akarnak. És nem, nem lehet mindenkiről megállapítani, hogy pénzt kér vagy segítséget, mert nem mindegyik néz ki úgy, mint egy igazi csöves. Szóval nem azért nem állunk meg, mert mondjuk lealacsonyító ránk nézve bárkinek is segíteni, hanem mert marhára unjuk már az ezredik "adj pénzt piára" fedősztorit.


Annyiban talán van eltérés, hogy kevésbé érdekel minket a másik, nem úgy, mint mondjuk falun vagy kisebb városban, hogy mindenki beszél mindenkivel. Itt az emberek elvannak magukban, nem lepnek meg minket furcsaságok (érdekesen öltöző emberek, skizofrének a buszon, villamoson).


Én öt éve élek Pesten, vidéken az emberek valahogy sokkal összetartozóbbnak tűntek, itt Pesten nagyon elszigetelődnek egymástól. De lehet más nagyobb városban is így van, ezt nem tudom. Nehéz megállapítani, mert egy idő után bizonyos stílusjegyek rajtad is fellelhetők lesznek, és nem tudod ezt úgy látni, mint aki csak egy napra utazik fel.

2015. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én falun élek de Budapest közelben és nagyon sokat járok oda és sok barátom van ott.A különbség szerintem tényleg ott van, hogy egy 2millió fős városban nem köszöngetnek akárkinek az emberek és zárkózottabbak az idegenektől amíg egy 2000 fős településen mindenki köszön mindenkinek és barátságosabbak az emberek.

Személyiségbe nem hinném, hogy sok különbség lenne,persze van az az 1% sznob Pesti akinek Budapest a minden és ami azon kívül van az már Mordornak felel meg. De akiket én ismerek Budapestiek azok teljesen úgy viselkednek mintha máshol laknának,annyira közvetlenek mint bármely más ember így nincs nagyon sok rossz tapasztalatom az ottaniakkal.

2015. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen általánosítok, sztereotípiák, hogy a pestiek nagyképűek, önzőek és lenézik a vidékieket. A pestiek pedig a vidékiekről tartják, hogy bunkók, naivak és élhetetlenek.

Ezek perszer sok esetben nem igazak. Vannak pesti haverjaim, teljesen normálisak, ugyanakkor sok arrogáns emberrel találkoztam vidéken is.

2015. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!