Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elviseltő-e, hogy körülöttetek...

Elviseltő-e, hogy körülöttetek szemét és hulladék, és hagynátok egy-két embert föltakarítani, de csak néznétek, és nem szállnátok be a takarításba?

Figyelt kérdés
Még ha nem is lenne szabad, akkor is szeretnék segíteni, nem tudnám elnézni, hogy más dolgozik, én meg csak nézem.

#takarítás #besegítés #mások mellett
2015. szept. 7. 17:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocs; elviselhető-e.


Először úgy írtam, hogy "el tudnátok-e viselni" , de úgy nem hagyta, és a változtatásnál megzavarodtam...

2015. szept. 7. 17:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem értem a kérdést. Milyen szemetet kéne mások után feltakarítani??
2015. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akármikor, mondjuk piknik után,vagy valami közösségi esemény, ilyesmi után, hogy még rengeteg ember ott van, csak vannak, akik nem tudják elnézni a földön heverő papír, műanyag, mindenféle szemetet, és maguktól elkezdik szedegetni.

Nem fizetett dolgozók szedik, bár még akkor is kellemetlenül érezném magam.

2015. szept. 7. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Értem már. Én pl: alapból nem szemetelek, talán mert engem úgy neveltek, hogy ahol élek azt tartsam tisztán. Így ha piknikezem, vagy az utcán papírzacskóból eszem, vagy műanyag palackból iszom, soha nem dobom le a földre. Ha nincs a közelben kuka, nem gond. Elteszem a táskámba, majd kidobom ha van rá lehetőségem. Még a rágót sem szoktam csak úgy kiköpni. Azt is vagy kidobom vagy a rágópapírjába visszacsomagolom, és később dobom ki. A gyerekeimet is így neveltem, és bár ők is felnőttek már, nem szemetelnek. De magam részéről más mocskát nem takarítom el. Ha a parkban szemét van akkor az önkormányzat küldjön ki embereket akiknek ez a munkájuk. Mondjuk én elég nagyszájú vagyok, simán rászólok ha látom, hogy valaki ott hagyja a szemetét. (érdekes, ilyenkor mindig visszamennek, felveszik, kidobják)
2015. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én közös piknikre gondoltam; mondjuk iskolai rendezvény, énekkaros találkozó, ahol ismerjük egymást.

Az meg jó, ha rá mersz szólni a szemetelőre.

2015. szept. 7. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy...

De szerintem kezdj el valami sokkterápiát, különben 10-15 év múlva, mire Európában közel-keleti állapotok lesznek, ideg összeroppanást fogsz kapni.

2015. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, az ember ilyenkor segíteni szeretne, de nem biztos, hogy van hozzá elég eszköz, vagy a takarítást végző nem akarja, hogy segíts.
2015. szept. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!