Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nehéz más szemébe...

Miért nehéz más szemébe nézni? Főleg akkor ha tetszik az adott egyén?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre hogy szerintetek ez mitől van szóval légyszíves írjátok le bővebben hogy mit gondoltok ezzel kapcsolatban. : )

18/f


2015. szept. 8. 15:49
 1/2 TR75 ***** válasza:

Ez függ mindkét személytől. Mármint a személyiségüktől. Függ a köztük lévő kapcsolattól. Függ a pillanatnyi lelkiállapottól is, függ az általános lelkiállapottól is.

Vannak, akik eleve nehezen néznek mások szemébe (nem sunyiságból, hanem mert egyszerűen ilyen a személyiségük,de pl. azt mondják, az autisták általában kerülik mások tekintetét). Bizonyos konfliktusok hatására is "leszokhat" valaki arról, hogy mások szemébe nézzen. Azt mondják, pl. a szociopatáknak viszont igazi ragadozó tekintete van, keresi és uralja mások tekintetét.

A szem a lélek tükre és miegyéb. Ha valaki tetszik,akkor miért nehéz a szemébe nézni...? Szerintem ez egy "játék" része, keresni a másik tekintetét, aztán hirtelen elkapni a pillantást róla, majd újra keresni... Ez egyfajta figyelemfelhívás, puhatolózás.

2015. szept. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Várom még a véleményeket kíváncsi vagyok rá :)
2015. szept. 8. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!