Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy nem akarok a szüleimen lógni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem volna az egyetemet, de én úgy döntöttem, hogy inkább halasztok egy évet és keresek némi pénzt. Mindenki azzal jön, hogy "ők a szüleid, azért vannak, hogy eltartsanak blablabla...", még maguk a szüleim is azt ismétlik állandóan, hogy menjek nyugodtan, majd ők fizetik, amit kell, természetesen mindenki hülyének tart emiatt, de nekem egyszerűen nincs pofám felnőttként rajtuk lógni, ahol tudok, ott önállósodom, a netet, amiről most írok is én fizetem, a háziállatokat is én etetem, illetve igyekszem minél hamarabb dobbantani tőlük, mert nem vagyunk kimondottan egy Rothschild familia és az én távollétem jelentősen csökkentené a kiadásaikat, én pedig úgy érzem, hogy lassan ideje nekem is adni nekik valamit, ha mást nem, akkor csak pár tízezer forinttal kevesebb rezsit.

Nekem valahogy degradáló, hogy anyagilag épphogy stabil emberek pénzén kelljen élnem, míg ők hajszál híján kijönnek a hónap végén, de ezt a környezetem, ami azért magába foglal jó pár értelmiségit is, képtelen felfogni és bolondnak néz, amiért eldobom ezt a lehetőséget.


2015. szept. 8. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg tudlak téged is érteni, de én úgy gondolom, valahol a szülőnek is jó az, ha tudja a gyereke tanulmányait támogatni, és akkor a gyerek is minél hamarabb kikerülhet az életbe.


Egyetem alatt is lehet minimalizálni a kiadásokat, kollégiumba költözni, vagy próbálni kell ösztöndíjért tanulni. Meg vannak szociális támogatások, lehet diákmunkázni. És ami fontosabb, hogy egyetem alatt is lehet menni gyakorlatra, és akkor legalább szakmai tudásod, tapasztalatod lesz.


Legnagyobb kérdés az, hogy mennyi pénzt tudsz gyűjteni, és az mire lesz elég a későbbiekben. Na meg mit értesz a "távolléted" alatt? Egy albérleti szoba 40-50 ezer, kaja havi 60 ezer, plusz 10 a bérlet...ott vagy hogy elmegy az életedre havi 100-120 ezer. És gondolom friss érettségivel nem 200+ ezres melód lesz, diákmunkából meg szinte mínuszba jössz ki.


Ilyen szempontból már maga a külön lakás, külön étkezés is sokkal többe fog kijönni. Mert otthon közel mindegy hogy 3 vagy 4 főre van főzve, meg fűtve télen, míg az albérletbe bele lehet ölni egy vagon pénzt, aztán ott vagy hogy többet fizetnek majd utánad, mintha tanulnál.

2015. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem tévedsz abban, hogy ideje visszafizetned tartozásod. Majd a saját gyerekeidnek kell ezt "visszafizetned", amikor őket tartod el.
2015. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!