Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tartják tiszteletben...

Miért nem tartják tiszteletben az emberek a másik személyes szféráját? Miért érzik kötelességüknek, hogy beszólogassanak?

Figyelt kérdés

Utálom a nyarat, a meleget, az esik jól ha kellemesen hűvös van, ezért kevésbé szoktam hosszú ruhákban járni, egyáltalán nem zavar ha fúj a szél, kicsit hideg van, na és... Imádok szaunázni télen, 10-20 perces váltakozással csinálom a finn szaunát és a hidegvizes merülőt, úgy esik jól. Nem gondolom, hogy csak azért kellene több ruhát felvennem, hogy szakadjon rólam a víz és, hogy másoknak megfeleljek, ne szólogasson be boldog boldogtalan.... Az is rettentő zavaró, hogy állandóan azt kérdezi mindenki, hogy "nem fázol"? -.-' Meg pár idősebb elkezd felettem anyáskodni, összehúzni a kabátom, mintha valami nyomorék lennék, aki felett uralkodhatnak. De amikor iszonyatosan kulturálatlan, primitív, alpári alakok gúnyosan kérdezgetik meg füttyögnek akkor meg legyek olyan kedves és ne képeljem fel őket, vagy ne válaszoljam, hogy "közöd b+?"...

Napok múlva is rettenetesen el tudok keseredni, hogy nem képesek az emberek tisztelni más magánszféráját, hogy lehetnek ennyire primitívek, miért kell ilyen aljadék módon viselkedni...

Most is azért nem alszom még mert ezen bánkódom. Pár hete műtöttek, a szívem is néha vacakol, semmi szükségem ilyen bunkó beszólogatásokra, de nehogymár azért kelljen 15-25 fokos időben hosszú nadrágban járnom, meg kardigánban, mert ez az elvárás. Szeretnék elköltözni Hollandiába vagy Norvégiába, Finnországba, ahol nem parasztkodnak velem azért, mert úgy öltözöm ahogy szeretnék. Jó lenne észrevétlenül sétálhatnék, nem kötekednének, ne akarna senki pátyolgatni, betakargatni, nem kéne azon rettegnem ki mit fog beszólni. Nem merek néha elmenni a városba emiatt...

Gondoltam valami vicces/troll/köcsög szövegű feliratos felsőre, hogy az ilyen agyhiányos trógereket helyreigazítsa...

Találtam pár jó oldalt amik feliratos felsőket gyártanak, szerintetek jó ötlet?

Ilyenekre gondoltam, hogy "Akció! Aki egyet beszó' kettőt kap!"

"Az agy csodás dolgokra képes, használd."

"Nem fázom..., képzeld."

"Nem, és ha igen, az is magánügy."

"Bocs, de nem tudok ostobául."

"Addig fütyülsz amíg van nyelved..."

"Csak akkor szólalj meg ha a csendnél értelmesebbet tudsz mondani."

"Ha nincs nálad csoki, ne zavarj."


25l


2015. szept. 9. 02:33
 1/9 A kérdező kommentje:

Közeleg a tél, szeretem a hideget. Plusz a farkas :D

Egy jégkirálynő sosem fázik, és ha mégis magánügy.

Nem fázom, pingvin vagyok.

"Aki még egyszer valaki megkérdezi fázom-e, attól pénzt kérek."

"A nem fázol kérdés 10.000Ft-os büntetést von maga után."

"Nem fázom, kösz, harcolok a globális felmelegedés ellen."

"Keep calm and love the cold."

2015. szept. 9. 02:54
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem is van ilyen barátnőm,aki télen is lazán el van egy bőrkabátban míg én a nagykabát alá is kabátot veszek és úgyis fázok:D

az elején amikor megismertem,párszor kérdeztem erről és ennyi,tudomásul vettem,hogy más,neki így jó,utána nem kérdeztem többet.

szerintem ne foglalkozz másokkal. akiket ismersz azoknak mondd el érthetően,hogy te így érzed jól magad és ne szóljanak bele. akiket nem ismersz azokkal meg ne foglalkozz:Dcsak emiatt nagy hiba lenne elköltözni. de ha van más okod akkor persze másabb..

a pólók közül meg van pár aranyos

a keep calm love cold/winter szerintem jó lehet,rajta egy pingvinnel mondjuk:D nekem vannak vasalhatós lapjaim,azokra azt nyomtatok amit akarok és rá lehet vasalni pólóra

de a többi beszólógatós póló ötlet nekem nem tetszik,van közte 1-2 primitív is.

de persze a te dolgod,de szerintem ne dramatizáld ennyire túl

2015. szept. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 90% magasrol tesz ra, hogy fazol e. Ezek a polo feliratok csak jobban felhivjak a figyelmet, es meg benak is.
2015. szept. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyire ne húzd fel magad ezen.

Gondolom, nem idegenek mennek oda hozzád az utcán, hogy fázol-e :)

Az ismerősök meg ilyenek. Ha nem ezért, akkor valami másért kritizálnának.

Szerintem te túl komolyan veszed ezt.

2015. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Legjobban a füttyögős, beszóligatós alakok zavarnak. Nekik szeretnék visszavágni...
2015. szept. 9. 09:18
 6/9 anonim válasza:
46%
Ez a magyar mentalitás, nem tudsz vele mit kezdeni! Felesleges idegesíteni magad mások hülyeségén, a hülyeség ugyanis nem gyógyítható...Velem is ez a helyzet, nagyon sok mindenért beszólogatnak..Az ilyenekkel lekezelően kell bánni, és egy idő után békén hagynak...Nekem eddig bevált! 25/F
2015. szept. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem sosem szólogatnak be, pedig én is rövid ujjúban flangálok 15 fokban. Meglehet, hogy az én figyelmemet senki sem akarja magára hívni, mert annyira ronda vagyok.

A pólóval csak magadra vonod a figyelmet. Ha akarsz akkor költözz el, de figyi, ha valaki be akar szólni az úgy is be fog, akkor is ha Norvég, Finn, Svéd, Holland, vagy Magyar.

23/l

2015. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ma hosszúban indutam el,aztán amikor beszólogattak így is akkor később feltűrtem a nadrágot, legalább ne szenvedjek a melegtől.... :D

Aki okot akar találni beszólogatni az fog is, de ne lepődjön meg ha orrba vágom, szarrá alázom nyilvánosan...

2015. szept. 9. 18:53
 9/9 anonim válasza:
Akkor nem a ruha miatt füttyögnek, meg szologatnak be, hanem azért, mert jo csaj vagy, és azt akarják, h észrevedd őket...Ha lányok szologatnak be, akkor azért, mert irigyek rád!
2015. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!