Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányok haja miért kezd el...

A lányok haja miért kezd el egyre rosszabb állagú/állapotú lenni ~14 éves koruk után?

Figyelt kérdés
A fiatal lányoknak olyan szép puha selymes a hajuk, az idősebbeké akiket látok azoknak meg zsíros és/vagy töredezett, és olyan drótszerű. Mitől van ez?
2015. szept. 9. 11:07
 1/6 anonim válasza:
Attól, hogy ezek szerint olyan lányokkal vagy körülvéve, akik nem foglalkoznak a hajukkal... én 23 éves vagyok selymes a hajam, erős és rendszeresen járok fodrászhoz.
2015. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Változik a hormon háztartás. Zsírosodik a bőr, erősödik a szőrzet, felerősödik az izzadás stb. Ugyanúgy a haj is hamarabb kezdhet el zsírosodni. Arról már ne is beszéljünk hogy sok tini otthon agyonégeti a haját csavaróval vagy hajvasalóval..

Ez van. Egy idő után már jobban oda kell figyelni a hajápolásra.

2015. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem igaz.

A hormonális változások hatására valóban zsírosabb lesz, gyakrabban kell mosni.

De az nem törvényszerű, hogy rosszabb legyen a minősége is.

Én túl vagyok a 30-on és szép, selymes hajam van.

De az is lehet, hogy valaki rossz fodrászhoz jár, vagy saját maga rontja el és pl. "elégeti" a szőkítővel vagy más készítményekkel.

2015. szept. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt én is észre vettem. ha valaki tartózkodik a hőhatástól(hajvasaló,hajgöndörítő,hajszárító)+ nem festi a haját akkor a genetikája határozza meg leginkább,hogy milyen állagú a haja.persze lehet csalni jó samponokkal,olajokkal és pakolásokkal.

régen én is festettem a hajam. fodrász csinálta.miután eljöttem a szalonból mindig olyan selymes és puha volt a hajam,nagyon imádtam. de amikor már telt az idő egyre szálkásabb lett,de festés után újra jónak éreztem..ördögi kör

végül abba hagytam a festetést egy éve. még nyilván van olyan hajam ami festetve volt(de nappali fénynél nem nagyon látszik a határ,mert visszafestettem eredeti színre)

a lényeg,hogy ami nem volt festve,tehát még szűz rész az sokkal szebb,jobb a tapintása és ránézni is jobb,mint arra a részre ami festetve volt elég sokszor.

2015. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4. vagyok

a zsíros haj igénytelenség. nekem is egy időben jobban zsírosodott,de naponta mostam inkább.amikor meg otthon voltam egyedül akkor próbáltam kitolni a hajmosást+sampont is váltottam, így már 2-3 naponta tudok hajat mosni. de aki zsíros hajjal mászkál az ne fogja a korára..ott a lehetőség akár reggel felkelni és megmosni. (persze így nem kerülhetjük el a hajszárítót)

persze a hormonok befolyással vannak a szervezetünkre,de ha valakinek annyira zsíros a fejbőre,hogy reggel mossa meg és délután már úgy néz ki mint aki egy hete nem látott sampont,az keressen fel bőrgyógyászt

2015. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
14 éves kor körül hormonális változáson mennek át a gyerekek, ami a hajuk minőségére is kihat. Ez nem (csak) igényesség kérdése.
2015. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!