Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tartok a szemkontaktustól....

Tartok a szemkontaktustól. Hogyan tudnám ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés
Akárkivel beszélgetek, legyen az rokon, ismerős, barát, képtelen vagyok huzamosabb ideig fenntartani a szemkontaktust, helyette inkább magam elé nézek, vagy el az illető mellett, a lényeg, hogy valamiért tartok attól, hogy az emberek szemébe nézzek. Ha például meglátok egy csinos lányt (buszon, városban vagy akárhol máshol), és az egyszercsak felém fordul, ahelyett, hogy szemeznék vele, elkapom a tekintetem, mintha félnék tőle, rosszalló tekintetet kapnék vissza tőle, mert néztem (amit el tudok képzelni, mert bár mondogatják, hogy jóképű vagyok, én ezt képtelen vagyok elhinni). Általános iskolás koromban eléggé aláástak az önbizalmamnak, önbizalom-hiányos vagyok, mondhatni, talán ezért viselkedem így. Hogyan tudnám ezt hatásosan leküzdeni? Tapasztalatok?

2015. szept. 13. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
igen,önbizalmat kell szerezni,vagy meglátni,hogy mások sem jobbak,mint te...
2015. szept. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, csak lányban. Mostanában viszont valahogy sikerül tudatosítanom magamban,hogy bele kell nézzek az emberek szemébe,mert ezért lehet máson furcsának fognak tartani. Egyszer pl.az egyik ismerősöm ezt megjegyezte (ő volt az egyetlen), hogy nem nézek a szemébe,mikor hozzám beszél. Azóta figyelek erre,nehogy mégegyszer el kelljen neki mondania :D Amúgy én leginkább a fiúkkal vagyok így,sokszor olyan ilyesztő belenézni,a szemükbe,mindig azthiszem, hogy ilyenkor a srác azt szemezésnek venné,ezért inkább nem nézek rá. Nekem azért a családdal megy valamennyire,de ez helyzetfüggő is. Szerintem csak valahogy bátorságot kell venni magunkon, hogy teljes egészében tudjunk az illetőre figyelni. Mi abban lennénk nagyon jók,hogy ne süssék ki az emberek a miénket,ha lézerszemük lenne :D
2015. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért küzdök az ellen, hogy Tartsd a szemkontaktust?
2016. okt. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!