Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindi rossz az első benyomásom...

Mindi rossz az első benyomásom másokra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Akik ismernek már évek óta és közel állnal hozzám megbízhatónak, kedvesnek, őszinte embernek tartanak. Akik viszont nem ismernek, vagy először látnak, azok nagyképűnek és flegmának gondolnak... Ennek szerintem az az oka, hogy csak bizonyos idő után engedek magamhoz közel másokat, mindig csendes vagyok és az arcom kicsit mogorvás. Mondták, hogy mosolyogjak többet, de nem akarok csak azért mosolyogni, hogy bejöjjek másoknak...mert az nem őszinte mosoly. Nem tudom, hogy min változtassak...

2015. szept. 13. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez szinte teljesen igaz rám is. Én mondhatni sosem nyitok más felé, ellenben ha felém kedvesen nyitnak akkor szívesen viszonyulok ugyan úgy a másikhoz. :D És ez a fajta magatartás sokkal jobban van a kedvemre, mint amikor a kemény, beképzelt külsőt kell mutatnom egy számomra elsőre nem szimpatikus embernek.


Egy szó mint száz, ilyenek vagyunk, így próbáljuk óvni magunkat a kellemetlen tényezőktől, hogy az erőset mutatjuk kifelé. Ez a környezet miatt van így. Ez Magyarország. 22/f. :D

2015. szept. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy az ember akinek bemutatnak a legnagyobb jófej ember, világi jóbarátod, stb. Beválik.

Nézz a szemébe hosszan.

2015. szept. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
velem is ez a helyzet, én nem változtattam semmin. mindig irigyeltem azokat az embereket, akik őszintén mosolygósak, kedvesek, de nem lehet mindenki ilyen. a magadra eröltetett mosoly sokkal rosszabb, mint ha kicsit flegmának tűnsz (szerintem). legyél udvarias, figyelmes, ezzel kompenzálhatod a mogorvának tűnő arcodat.
2015. szept. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!