Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány éves lányokra/nőkre...

Hány éves lányokra/nőkre mondják a "hölgy" megnevezést?

Figyelt kérdés
2015. szept. 15. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a 30-as korosztálytól
2015. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs rá előírás. Mivel eltörölték a kisasszonyt és az asszonyt ezért vsz. 18-tól bármeddig.


Munkahelyen (szülészet-nőgyógyászat) mindenkit hölgynek mondok.

2015. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy "eltörölték" a kisasszony és asszonyt?
2015. szept. 15. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, ki mondja és mire. Volt itt olyan válaszoló is, aki a tangás bikiniben parádézókat hölgynek mondta, a pluszkilós, visszafogott fürdőruhásokat meg bálnának :D. Tehát van, aki szerint az a hölgy, aki mutogatja neki a feszes testét...


De alapvetően szerintem 18-20 év fölött használják általában, és én úgy vettem észre, hogy több értelemben. Van, aki mindent nőt, akivel találkozik, és akiről beszél (munkája során találkozik vele stb.), hölgynek nevez (ha nem ismeri, és nem derül ki róla, hogy... :D)... és van, amikor a hölgyet nyomatékosan arra használják, hogy az illető nő jólnevelt, udvarias, elegáns, csinos, ápolt.

2015. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!