Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy minden...

Miért van az hogy minden lánynak a rózsaszín a kedvenc színe?

Figyelt kérdés
2015. szept. 16. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem minden lánynak a rózsaszín a kedvenc színe.
2015. szept. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Téves állítás,hogy minden lány a rózsaszínt favorizálja.

Ha a "többség dönt elve" szerint vizsgálódunk,akkor viszont tényleg sokaknak a kedvence.


Maga a szín a szeretetet és szerelmet szimbolizálja. Érthető...

Továbbá női megérzés, gondoskodás; együttérzés, törődés önmagunkkal.

Érthető...

Nyugodt, tiszta lelkű, művészi beállítottságú emberek kedvelik ezt a színt.

Érthető...


Hát én maradok a barnánál és a méregzöldnél. Tuc Tuc Tuc

2015. szept. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert már gyerekkorukban bele nevelik az emberekbe, hogy a rózsaszín lányos, a kék pedig fiús szín. Rajzfilmekben sokszor rózsaszín ruhát viselnek a hercegnők (Aranyhaj, Csipkerózsika), a hercegek pedig kéket. A Monster High-ban is a legkislányosabb karakter, Draculaura rózsaszínt visel, és a hajában is pink melír van :D

De felnőttként már közel sem biztos, hogy a rózsaszín marad a kedvenc színük (már nekem sem az), de attól még megmarad a nőiség szimbólumának.

2015. szept. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Nekem nem az, sőt nem is szeretem.
2015. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Én utálom xD Nekem a barna, a kék és a szürke a kedvencem :)
2015. szept. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Minden lány, akit ismerek, utálja a rózsaszínt.
2015. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Hogy biztos legyél a dologban, még én is jelentkezem. Lány vagyok és a zöld a kedvenc színem. Muhahahaha.
2015. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Utálom a rózsaszínt, a fekete és a lila a kedvenc színeim :D És tuti lány vagyok :D
2015. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Mondd, hogyan sikerült levonnod ezt a következtetést? Hány lánnyal találkoztál eddig életedben, milyen körökben mozogsz? Kikérem magamnak. A fekete a kedvencem, rühellem a rózsaszínt.
2015. szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rózsaszín és a kék a két legnépszerűbb. Egyszer volt egy cikk a nyest.hu-n arról, hogy a színek régen milyen más asszociációt adtak az embernek. Állítólag eredetileg a kék babaruhákat szánták lányoknak, a rózsaszínt fiúknak, mert a rózsaszín élénk és erőt sugárzó (volt a korabeli gondolkodás szerint). De aztán ez megfordult.


Az én kedvenc színeim: barna, zöld, olyan sötétkék, ami már olyan feketés árnyalatú.

2015. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!