Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem lenne sokkal...

Csak szerintem lenne sokkal szebb hely a világ, ha nem létezne szerelem?

Figyelt kérdés
Úton-útfélen depressziós emberek, szerelmi gyilkosságok, stb. Szerintem a szerelem nagyon sok emberi életet tett már tönkre, hiszen nagyon vágynak rá az emberek, holott valójában semmi gyakorlati haszna nincs. Gondoljatok bele, hogy hány ember lett már miatta öngyilkos vagy alkoholista, és hány ember ölte már meg a másikat féltékenységből. Szerintem a szerelem az emberiség egyik legrosszabb betegsége, és a világ sokkal jobb lenne nélküle.

2015. szept. 17. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A szerelem nagyon sok embernek ad teljes, boldog életet is.

Én élvezem, hogy szerelmes vagyok, boldog vagyok. Úgyhogy a válaszom, hogy szerelem nélkül nem lenne szép az élet.

Azt, hogy te most magad alatt vagy, sokan boldogok..

2015. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mintha azt mondanád, nem e lenne jobb a világ víz nélkül, mert jaj de sokan bele fulladnak, elsüllyednek a hajók, megeszik őket a polipok, satöbbi. Attól még életet ad.
2015. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokaknak a szerelem az élni akarást, a rossz szokásoktól megszabadulást, a szeretetet, a nyugalmat, a biztonságot és még sok minden mást ad. Akkor van gond, ha pl nem a megfelelő emberek találkoznak.
2015. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem is jobb lenne!!!Szerintem is ez vezet legtöbb esetben pl.az öngyilkossághoz.Akinek meg összejött az tegye össze a kezét is!
2015. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem elsősorban a szerelemmel van a gond, hanem azzal, hogy a nők állati ösztöneiktől vezérelve (már elnézést, de így van) csak a tökéletes férfi megszerzésére törekednek (pénz és sárm). Nemcsoda, hogy a szerelmi bánatból eredő tragédiák mind a férfiakat sújtják (a tizenéves hisztis kislányok "depis" bánatát természetesen nem sorolom ide). Szóval amíg minden nő a Bradley Cooper féle alfahímeket kergeti és nem értékelik a vékonyabb/alacsonyabb/mackósabb/kopaszodó stb. de intelligens, megértő és hűséges férfiakat, addig nem lesz béke. Érdekes, hogy nekem és egyik férfi ismerősömnek sincs "fullos" barátnője, sőt... Akit csak azért tart, hogy felvágjon a haverjainak, ellentétben nagyon sok nővel, aki tényleg csak "kiegészítőnek" tartja a férfit, aki persze asszisztál ehhez, mert tisztában van vele, hogy ő "más" mint a többi, aztán egy nap rádöbben, hogy a nő otthagyta egy fokkal szebb/gazdagabb pasival és újraértékeli az egész életét.
2015. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

na mesélj utolsó, ki törte össze a szíved?


a kérdésre válaszolva, nem értek egyet. a fájdalom és a csalódás az emberi lét velejárója.

a világ televan kegyetlenséggel, miért nem inkább azt akarod eltörölni a föld színéről?

mellesleg, szerintem aki a szerelem miatt képes öngyilkos lenni, annak vagy a fejében van a baj, vagy alapból sem volt túl rózsás az élete.

én boldog párkapcsolatban élek, összetörnék, ha hirtelen vége lenne. viszont ott vannak a barátaim, a családom, az állataim, a munkám, a vágyaim.

ha valakit csak a szerelem tart vissza a haláltól, ott komoly gondok vannak

2015. szept. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki megkapja, az felháborodik hogy hogy is működhetne a világ az a csodás érzés nélkül amit ő érez, aki pedig nem az, nos az egyet ért veled.

És hogy jobb hely lenne a világ? Igen is, meg nem is, más hely lenne.

Az meg hogy valaki a szerelem miatt lesz öngyilkos az kicsit komplikáltabb; mert nem azért hogy ő nem kap szerelmet és akkor nincs értelme élni, hanem az ilyen embereknek amúgy se szuper az életük és még azt se kapják meg amit milliók (milliárdok) átélnek és élveznek. Tudom mert én is ilyen vagyok, csak én annak ellenére hogy esélytelen vagyok a szerelemre és pocsék az életem, nem fogom megölni magam (még ha minden nap el is gondolkodom rajta hogy jobb lenne)...

2015. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!