Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatom meg, ha engem...

Honnan tudhatom meg, ha engem is büdösnek éreznek? Aki konkrétan büdös, az tudja magáról? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Vannak olyan emberek a munkahelyemen, akikről köztudomású, hogy büdösek. Irodában dolgozunk. Sokan, az irodaházban több százan. Ilyen-olyan projektek miatt a csapatok összetétele változik, házon belül sok költözködés van.

Ezekkel a büdös emberekkel nem szívesen vannak a többiek, nem szeretnek mellettük ülni.

A büdös többnyire izzadságszagból fakad.

Úgy gondolom, ezek az emberek nem tudják magukról, magukon nem érzik.


Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy mi van, ha én is szagos vagyok, csak magamon nem érzem?

Minden nap zuhanyzok, és alap az izzadásgátló. Ezen felül parfümöt nem használok.

De nincs a világon az az izzadásgátló, amelyik tökéletes lenne. Ha futok, lefővök. Ha hidegben melegen öltözöm, szintén.

Stresszhelyzetben meg főleg izzadok. Ezeken nem segít az izzadásgátló.

Valamint - bár igényesnek tartom magam - előfordul, hogy lábszagom van. Nyáron még zokni nélkül is, de zárt cipőben meg főleg.

Szóval szerintetek hogy van ez? Nyilván senki sem fogja a szemembe mondani. Meg én sem másnak.

Még ha konkrétan rákérdeznék, akkor is elröhögnék, és azt mondanák, hogy nincs.

Pl. egy régi ismerősöm mondta, hogy tudja, hogy szájszaga van. Mondom á, dehogy! Hát mit lehet erre mondani? Hogy ja, aha, nem kicsit?


2015. szept. 22. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne úgy kérdezd meg, hogy "büdös vagyok?", mert arra rá fogják vágni, hogy nem. Ha normálisan elmagyarázod bármelyiküknek, hogy nem sértődsz meg, ha büdösnek titulál, csak szeretnéd tudni, hogy nem szenvednek-e a szagodtól a munkatársak, akkor őszintén fog válaszolni. Szerintem mindkét félnek érdeke, hogy ne legyen büdös.
2015. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Magukról nem tudják,mert az orr adaptálódik az állandó szaghoz és nem érzi azt.

Szólni kellene nekik szépen és négyszemközt. Vannak jó dezodorok stiftek,de sokaknak nem elég ha csak reggel befújják magukat,hiába van a kamu 72órás hatás ráírva a dobozra ez nevetséges hazugság.


Be kell vinni egy kis golyós stiftet zsebben táskában az irodába is és mondjuk 3-4óránként a wc-ben újra használni,garantáltan nem lesz büdös.

2015. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fontos h az emberen tiszta legyen a ruha, néhány napnál tovább lehetőleg ne viseljük ugyanazt. A zoknit és alsóneműt meg naponta kell cserélni, azok kifejezetten "szagfogó" darabok. Ne felejtsük h magas fehérjetartalmú élőlények vagyunk, folyamatosan foszlanak le rólunk elhalt bőrlemezkék, a pórusainkon párolog a test-szagunk (szó szerint) és a fehérjéknek van egy olyan tulajdonsága h gyorsan bomlik és nem túl kellemes szagú. Úgy szintén ahol megtelepednek a bacik, pl. a nem mosott bugyiban, az se kellemes illat... Hónalj szintén, ott ráadásul nem tud szellőzni és szintén jól be tud főni.

Ha úgy érzed h lábszagod van, azt se lehet gond, nekem nincs fürdőkádam csak zuhanyzási lehetőség van, de néha akár az esti filmnézés közben ki lehet áztatni a lábat. Egy zoknit tényleg csak 1 napig hordj, utána a szennyesbe vele. Meg a zárt cipőt nem csak kívülről, hanem belülről se árt tisztán tartani, kitörölgetni a belsejét. Vagy ott a talpbetét, aki használja tudja, h mennyire el tud koszolódni egy cipő belülről is, és az legalább egyszerűen cserélhető.

Vannak emberek akik meg betegség miatt, vagy a helytelen táplálkozás miatt büdösek, azokon a tiszta ruha se segít. Azok akik túlságosan el vannak savasodva, előfordulhat h kellemetlen testszaguk is van, erre utal a repedezett sarok meg az is ha a lábujjaid közé benyúlsz az ujjaddal és megszagolod (mármint a kezed :) és ilyen savanykás szagot érezni, az is a savasodás jele. A savasító kaják háttérbe szorítása (kenyér, lisztes dolgok, húsok, tejtermékek) és a zöld zöldségek fogyasztásának növelése lúgosítja a szervezetet. Jó példa erre pl. a kisebbségiek egy része, akik gyakran hangoztatják h ők húst hússal esznek, meg hogy náluk naponta van disznóhús az asztalon, és a túlzott fehérje bevitelük érződik is rajtuk...

Apám is elég húsevő meg kenyérevő ember, zöldséget/gyümölcsöt szinte sose eszik és érződik is rajta. :/

2015. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azért ez mind alap, hogy tiszta fehérnemű és hasonlók...
2015. szept. 24. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy mi alapnak tartjuk, de vannak akiknek nem az.
2015. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja nem vág ide, de a tisztálkodás kapcsán most eszembe jutott, ugye én kölcsönzőben dolgozok, és vannak akik úgy hoznak vissza menyasszonyi ruhát, hogy tiszta fekete belülről, mert még arra se hajlandó hogy az esküvője alkalmából lefürödjön. Hadd ne mondjam melyik "illatos" népcsoport...
2015. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Náluk a "nefürggyéle" stílus a menő :D
2015. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!