Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mennyire gáz hogy egy...

Az mennyire gáz hogy egy értelmiségi ember nem szeret szórakoztató regényt olvasni?

Figyelt kérdés
én egy 2 diplomával rendelkező férfi vagyok, de én egyszerűen utálok olvasni. szakirodalmat és ehhez hasonló dolgokat nagyon szívesen olvasok, de engem baromira nem fog meg egy könyv. bármivel is próbálkoztam eddig, mindig visszatértem a filmekhez, a zene hallgatáshoz, és a manga/képregény olvasáshoz.
2015. szept. 23. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy vele egyedül, felgyorsult a világ.
2015. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, hogy valakinek hány és milyen iskolai végzettséget igazoló okirata van. A szépirodalom olvasása, mint a szórakozás egyik formája gyerekkorban alakul ki és egyben a kapcsolódó agyi területekre is hat (képzelőtehetség, empátia). Sok mással is úgy van az emberi agy, hogy bizonyos kor elérése után nem fejlődnek adott agyterületek. A vizuális és hangingerek jóval nagyobb ingerhatást jelentenek, mint az olvasás, ezért a finomabb ingerek felfogására való képesség egy idő után elvész. Sajnos ez is munka, mégpedig komoly agyi tevékenység, amit gyakorolni kell.
2015. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én régen imádtam olvasni, amióta orvosi egyetemre járok, azóta alig olvasok olyan könyvet, ami nem kapcsolódik a szakmához. Szakbarbárok leszünk, ez van :)
2015. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

Elég gáz... Szerintem, akkor nem mondhatod magadat értelmiséginek.

Az ugyanis nemcsak a diplomák számán múlik...

A szakbarbár számomra inkább visszataszító.

2015. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 65 % os. Semmiféle nehézséget vagy mentális erőfeszítést nem okoz nekem egy könyv elolvasása, már ne is haragudj!


Úgy beszél az egészről, mintha valami nagyon fontos dolog lenne szépirodalmat olvasni szórakozás gyanánt. Mintha arra akarna célozni hogy eme tevékenység élvezése nélkül nem fogunk helyesen funkcionálni. Felvilágosítanám arról, hogy ez teljesen egyéni ízlés kérdése, mármint hogy ki mivel szereti szórakoztatni önmagát szabadidejében.


Lehet hogy az a könyv ami magának szórakoztató, az számomra halál unalom. Nagyon kevés benne - ahogy ön is írta- az inger, és nagyon sokáig tart, én pedig nem bírom ezt a fajta monotonitást.


Egyébként ha egy olyan gyerekre kényszeríti rá ezeket az ön számára oly nagyon fontos, elengedhetetlen "szórakoztató" irományokat aki nem élvezi és nem szereti ÍZLÉSÉBŐL kifolyólag, akkor inkább csak megutáltatja vele az egész olvasást mintsem hogy megszerettetné. Az iskolában nyilván az ilyen ember is átszenvedi ezeket a borzalmakat, de azért ne akarjuk már mindenkire rákényszeríteni, mondván hogy aki ezt nem élvezi annak nem alakulnak ki ezek a bizonyos "agyi funkciói".


Még annyit engedjen meg, hogy szerintem szakirodalmat olvasni és tanulmányozni legalább annyira próbára teszi az agyat mint szépirodalomban kibogozni egy amúgy egyszerű mondtad értelmét a helyenként kifacsart nyelvi környezetből.


Amúgy!


Empátia készségem köszöni szépen jól van, a fantáziám pedig a pszichológusom szerint messze az átlagos felett :)

2015. szept. 23. 19:24
 6/11 A kérdező kommentje:

"Elég gáz... Szerintem, akkor nem mondhatod magadat értelmiséginek.

Az ugyanis nemcsak a diplomák számán múlik...

A szakbarbár számomra inkább visszataszító."


Értem, eme logikán elindulva ha elkezdem ezeket olvasni itthon, de utána kimegyek egy másik országba ahol esetleg teljesen mást olvasnak szépirodalom gyanánt, akkor ott egy bunkó leszek? hiába van építészmérnöki diplomám? szerintem ez azért nem teljesen így van :)

2015. szept. 23. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Az értelmiségnek és a szórakoztató irodalomnak az égvilágon semmilyen kapcsolódási pontja nincs. Olvasni fontos, mert olvasás gyanánt tanulsz. Ha olvasol szakirodalmat, az helyes, fontos, és az értelmiségi lét követelménye is a fejlődés.


A szórakoztató irodalom pont arra való, mint a filmek, a Facebook, vagy a Youtube. Kikapcsolódásra. Ha te máshogyan kapcsolódsz ki, az teljesen mindegy.

2015. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4-es, én 22 éves koromig annyi szépirodalmat- és szórakoztató regényt olvastam, amennyit sokan egész életükben nem olvasnak el.

De amikor eljutsz arra a pontra, hogy fél/egy év alatt kell 500-1000 oldalas tankönyveket bevágnod, az egész vizsgaidőszak alatt több ezer oldal szakirodalmon rágod át magad, akkor marad arra energiád, hogy a híreket meg egy-két publikációt elolvass, másra nem.

Filmeket is sokkal ritkábban nézek, sorozatokat is, mert ha van szabadidőm, inkább valami aktív tevékenységgel töltöm.

#3 voltam

2015. szept. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ha valaki nem olvas szépirodalmat, akkor miért lesz egyből szakbarbár? Mi a kapcsolat a kettő között? A szakbarbár szót arra használjuk, ha valaki a saját szakterületén "barbárkodik", ergo nem ért hozzá.


Egyébként nem gáz szerintem. Sőt, őszintén szólva én le is szarom ezt az értelmiségi, nem értelmiségi vonalat. Szüleim engem is annak mondanak mert mérnök vagyok, beszélek idegen nyelveket; de én nem tartom magam annak. Pedig szakirodalmat még angolul és németül is szoktam olvasni.


Szabadidőmben mégis jobban lekötnek a számítógépes játékok és animék. Hiába, ez van. Gyerekek vagyunk még fejben.

2015. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek semmi értelme.

Mert attól, hogy sokan mondjum azt írják itt, hogy gáz, még nem fogod megszeretni, és nem fogsz leülni olvasni. Ha viszont a megerősítésre vágytál, hogy " á, nem gáz" (ami igaz is, kit mi kapcsol ki, ennyi), akkor a pazichológusodnak legközelebb említsd meg, hogy az önbizalmad növelésén szeretnél többet dolgozni.

2015. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!