Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyukám szerint gyűjtögető...

Egy naaagy fan kérdése:

Anyukám szerint gyűjtögető vagyok/leszek. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nincs tele a szobám kacatokkal, de van pár dobozom, ahova elrakosgatom a dolgokat. Üveg, kupak, egy törött ceruza, aminek még van hegye, rengeteg doboz amibe pakolhatok. Valamikor jól jöhet, nem?

Kicsi korom óta szeretek gyűjteni: kövek, szalvéták, vonatjegyek, plüssök.

Eddig nem volt baj, mert elrakom, nincs rendetlenség, de anyukám aggódik. Nem érti miért tartom meg a kiürült nutellás üveget, hiszen van itt egy csomó.



2015. szept. 24. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Gyűjtő az aki értékálló dolgokat gyűjt, gyűjtögető az aki szemetet halmoz fel. Objektíven értékeld, hogy mekkora értéket képviselnek azok, amiket megőriztél. Ha inkább a szemét kategóriába tartoznak, akkor anyudnak igaza van.
2015. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az a baj ezzel a "jól jöhet még" filozófiával, hogy egy idő után a tárolási költség nagyobb lesz, mint amennyit megspórolsz ezen. Persze nem csak arra kell gondolni költség alatt, hogy hely kell neki, hanem hogy rendezned, leltároznod kell a tárolt dolgokat, hiszen összevisszaságban nem találnád meg az üres nutellás üveget, amikor éppen kéne. Tarts meg annyit, amennyit rendezni tudsz, meg ami fontos emlék, a többitől meg szabadulj meg.

2015. szept. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként gyűjteni dolgokat mint szalvéta,egyedi kupakok stb, az teljesen normális gyerek dolog. Egy idővel a többség kinövi. De kacatokat gyűjtögetni felesleges. Érdemes lenne egy napot rászánnod és selejtezni, nem azért, hogy kevesebb lomod legyen, hanem, hogy megvállj egy halom haszontalan dologtól. Egy idő után "érzelmi" kötődés alakulhat ki olyan dolgokkal amiről kb azt se tudod, hogy ott van a doboz alján, de ha belenézel a dobozba és meglátod akkor, sajnálsz megválni tőle, "kötődsz hozzájuk". Na ennek kell elejét venni.


Tedd fel ezeket a kérdéseket:

A 10. nutellás üveg után(csak példa) szükséges elrakni a 11.-et?

Képzelj el egy szituációt amikor kelleni fog mondjuk mind a 10 üveg...ha úgy gondolod, hogy ez egy-két éven belül bekövetkezhet akkor tartsd meg de ha tök valószínütlen akkor dobd ki a francba. Például fogsz lekvárt főzni jövő nyáron?

Törött ceruza: fogsz még vele írni, vagy inkább használod a jó ceruzákat, ha választhatnál melyikkel írnál szívesebben? stb.

2015. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyűjtögető vagy. Ez tuti. Én is az vagyok. Nálam megállt abban, hogy a régi szalvétagyűjteményemet még most is hurcolom magam után (volt néhány költözésem), a parfümös üvegeket és egyéb szép dobozokat, amiket van, hogy használok, van hogy újra elteszem őket. Ez sem teljesen oké, de elfogadtam, hogy ez van. Az igazi gond onnan kezdődik, amikor rendszertelenül elborítanak ezek a dolgok és semmitől nem tudsz megszabadulni. Akkor, amikor már az ágy alatt és a széken is van valami ami soha semmire nem jó és még gyűjteni akarsz.

Néha ülj le és selejtezz. Ez tényleg nem jó semmire, ezt még kézművességhez felhasználhatom, stb. Általában 3 kupacot csinálok: Megtartom, most kidobom, még nem tudom. Ezekről azonnal döntök. A most kidobom kupacot le is viszem a szemétbe, a nem tudomon pedig nyűglődöm még egy sort, általában a fele visszakerül. Bosszantó, de igazából csak a magad idejét/energiáját lopod ezzel, másnak kára nem lesz belőle.

2015. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbálok selejtezni, de mindig a "nem tudom kupac" a legnagyobb. Kellhet még, bármire.
2015. szept. 25. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!