Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az irigységről?

Mi a véleményetek az irigységről?

Figyelt kérdés

2015. szept. 24. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyilván negatív emberi tulajdonság, de ettől még bennem is meg van sokszor.
2015. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amikor irigyelsz valakit, sohasem az egész életét irigyled, csupán néhány kedvező részletét. Megrettennél, ha az egész életedet el kéne cserélni vele.


Az önző ember csak magával törődik, az irigy mással is.

:-)

2015. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

En nem vagyok irigy senkire, ellenben sokan irigykednek rám.

Hát, ezért (az irigykedökért) is keményen meg kellett dolgoznom. :-)


Az irigyseg a hét föbün egyike a Bibliában! :-)

2015. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az,hogy én szenvedek tőle.
2015. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Értelmetlennek tartom.


Én csak saját magammal foglalkozom, hogy mások mennyire élnek jól, azt lesz@rom, felőlem aztán bárki lehet boldog, sikeres, gazdag, én attól nem fogom rosszabbul vagy jobban érezni magam.

2015. szept. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

felesleges irigykedni, ha akarod azt ami a másiknak van tegyél érte, hogy neked is legyen...

ami energiát, időt valaki az irigységbe öl azt simán ölhetné abba, hogy elérje ugyanazt amit a másik...


rám sokan voltak irigyek a sikereim miatt, viszont a negatív oldalát "amit fizettem érte" azt szerintem 100-ból 1 ha felvállalná...persze az elején "ááá én simán bevállalom ha ez a végeredmény", de lehet félúton, vagy előtte kiszállna a dologból...meg ő legalább tudná a végét, én meg nem tudtam a kimenetelt...


22F

2015. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"ami energiát, időt valaki az irigységbe öl azt simán ölhetné abba, hogy elérje ugyanazt amit a másik... "


Ez annyira demagóg és cinikus hozzáállás.


Aki mondjuk Tiborcz István sikereit irigyli, az mit csináljon? Házasodjon be ő is Orbánékhoz?

2015. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: ott nem az Orbán bácsi rokonságára irigyek hanem a gazdagságra...érje el ő saját erőből...

nem feltétlen csak így lehet meggazdagodni...

nem hiszem, hogy Orbánnal való rokoni kapcsolatra vágyik...

2015. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

333: Általában tetszenek a hozzászólásaid, viszont tényleg van 1-2 fura és általánosító.

Az emberek nem érhetnek el mindent. Pénzt igen, azonban vannak dolgok amikért akármennyit dolgozunk nem fogjuk elérni. Nem lehet mindenki magas rangú politikus, de az is lehet, hogy az illető azt irigyli, hogy könnyen jön valakinek a pénz, mert úgy érzi, ő már épp eleget dolgozott és mégsem annyira sikeres. Lehet valaki arra is irigy, hogy valaki valamiben tehetséges ő meg nem. Sok munkával valóban sok mindent el lehet érni, de nem mindent. Nekem is van amiért nagyon megküzdöttem és nem érhettem és nem is érhetem el. Kerestem más célokat, amikben sikeres lettem, de mégis-mégis-mégis mindig ott motoszkál és sokszor visszahúz az a régi dolog..

2015. szept. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9:

persze vannak esetek amikor valaki nagyon súlyos beteg és irigy egy egészséges emberre annak nehéz elérnie azt ami az egészségesnek van...

elismerem vannak olyan helyzetek amikor nem lehet elérni a másik "sikereit", viszont ha nem lehet elérni akkor jobb irigykedni rájuk?


szerintem a pénz egy eszköz ami csak a cserekereskedelmet váltja fel, tehát nem kell több száz kilós cuccokat cipelni, hogy megtudj venni valamit, de lehet épp nincs valamid ami a másiknak kell és akkor nem is jön nyélbe az üzlet...a pénz ilyen szempontból jó, de szerintem hülyeség a pénzre irigykedni...

mindenkinek a boldogságra kellene koncentrálnia és a pénz ne legyen a boldogság eszköze...

oké vannak alapkörülmények amik szükségesek, tehát ne hajléktalan legyen az ember, de ne mindenki luxusra vágyjon...

am egy "tökéletes világban" mindenki luxusban élhetne...

a mai technológia mellett simán mindenki csinálhatna amit akar és minimális munkát kellene végeznünk...

robotok és programok végezhetnék helyettünk a munkát...

csak az ember nem ilyen ő ezt nem engedheti meg...tudod mint a Matrixban is mondja a tervező, hogy az első mátrix tökéletes volt és az emberek elméje nem tudta befogadni...


Én régen megálmodtam valamit, sokkal többet értem el és még sokkal többet fogok...nagyon sokan irigyek rám, sok kezdő (olyan szinten állók ahonnan én indultam) "példaképének tart"...viszont sokan nem lennének képesek megfizetni azt az árat amit én! sokan azonnal akarják a sikert ingyen!


Egyszer kaptam valami nem is tudom mit, talán egy játékot és megmutattam unokatesómnak...mai napig cseng a fülembe amit akkor mondott: "ez nem igazság"...

Mi sokkal jobb körülmények között éltünk mint ők...

Az én apám céltudatos ember, rengeteget dolgozott azért amit elért, mert kockáztatni, nagyon sokat irigyek rá...

Az unokatesóm apja nagyon sokszor meghátrált a lehetőségek elől, nem mert kockáztatni, nagyon negatív ember, még ott is a problémát látja ahol nincs...

Unokatesómmal nagyon jóban voltunk, tervezgettünk régen, főleg az én álmaimat, mert neki nem nagyon voltak önálló céljai...

VISZONT!

Nekem itt van 3 szakmám 2 éve dolgozok, nem mentem fősulira/egyetemre, érettségiben 2-es matek + infó (így tudtam elérni, hogy ne kelljen mennem, mert apám erőltette).

Unokatesómnak baromi jó érettségije lett, felsőoktatásban tanul nem rossz eredményekkel, vannak céljai tervei, nem akarja az apja élet színvonalát folytatni...


Gondolom unokatesóm régen nagyon sokat volt irigy rám, hisz olyan dolgaim voltak ami neki még talán álmaiban sem...most, hogy ő elég jó eredményekkel rendelkezik és halad az életben előre számomra nem irigylésre méltó...én úgy gondolom megérdemli azt amit elért és ha akarnám én is el tudnám érni, mert van rá lehetőségem...

Gyerekkorban nem egyszerű elérni azt amit a másik megkap ingyen...viszont talán később ez a dolog fog hajtani az életben...nem a saját apja példája hajtja, hisz az apja példáját követve rég elbukott volna...

Látta az én apám mit ért el, látta én miket teszek (14 évesen önállóan elkezdtem tanulni sokszor éjszakába nyúlóan és nem kevés sikerrel!) és szerintem ez hajtotta előre...régen talán irigy volt, most már viszont "egy szinten vagyunk"...sőt bizonyos dolgokban ő előrébb mint én...

Talán az irigység, talán csapán a jobb élet reménye, talán mind2 motiválta...de elérte...


Lehet valaki irigy mondjuk Obamára, hisz elnök, viszont ő nem lehet "annyira sikeres"...viszont akkor van értelme irigykedni? miért nem keresi meg a saját sikerének kulcsát?

Nem azt mondom, hogy egy az egyben el lehet érni amit a másik, viszont magát a sikert, az elismerést igenis el lehet...

Ha egy ember féltékeny a facebook megalkotóira nem még egy facebookot kell csinálni, vagy a facebook igazgatójává válni, hanem a saját tervét megvalósítva elérni azt amit a másik...hisz nem a pozícióra irigyek, hanem a pénzre, a hírnévre, a kapcsolatokra........

2015. szept. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!