Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz valakinek attól...

Miért lesz valakinek attól jó, ha a másiknak rossz?

Figyelt kérdés

Annyiszor látni itt az oldalon meg az életben is, hogy ha valakinek jól megy, akkor az emberek mondják, hogy "ez is csak összelopta", meg "ó, hogy fulladna bele".

Szerencsére nekem nincs kifejezetten rossz tapasztalatom a gazdagokkal, bár nem ismerek sokat.

Az egyik a barátom egy gyerekkroi barátja, programozó egy nagy cégnél. A barátom futólag említette valami kapcsán, hogy majd notebook-ot tervezünk nekem venni, mert az enyém, már nem működik normálisan. Erre a srác mondta, hogy hagyjuk, mert neki otthon sok (rengeteg számítógépe, tabletje, notebookja van), és szívesen nekünk ajándékoz egyet.

Egy csoporttársam, amikor megtudta, melyik a kedvenc parfümöm (luxus kategóriás), megajándékozott eggyel, mert szeretett volna meglepni. (neki valóban nem volt tétel, 1,5 millió nettót keres)

A másik, amit nem értek, az az, amikor mondják, hogy egy gazdag miért költ luxusholmikra, mikor élnek, akik a villanyszámlát sem tudják kifizetni. Most akkor ha az a gazdag nem vesz Ferrarit, a szegénynél lesz villany? Vagy neki kéne adnia a pénzét?

Félreértés ne essék, én nem vagyok gazdag, átlagosan élek, mindent megvehetek, amire vágyok, de nem Hawaiira járok nyaralni.


2015. szept. 25. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem a gazdagság a baj, hanem a szegénység. Persze megvan a maga hátulütője a bőségnek is, főleg ha könnyen jön, de összességében azért csak többet lehet kezdeni vele, mint beragadva egy mindentől távoli falu vagy kisváros nehéz és alulfizetett hétköznapjaiba, elpazarolt évekkel, tehetséggel, tettvággyal, csak mert sose lesznek meg az eszközök az álom valóra váltására, még néhány száz kilométert utazni (munkahelyért) is nagybefektetés, legtöbbször vállalhatatlan kockázattal. Ez a baj, nem a gazdagság. És a gazdag csak legyint jobb esetben, rossz esetben pedig jobban tudja. Nyilván nem jár érte dicséret.
2015. szept. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!