Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez erkölcsileg...

Szerintetek ez erkölcsileg mennyire van rendben?

Figyelt kérdés

Van egy barátom és beajánlom őt egy elég nagy cégnél viszonylag jó posztra.

Ez erkölcsileg mennyire van rendben?

Mert igaz hogy megérdemli de végül is másokhoz képest előnyben fog részesülni anélkül hogy előtte megdolgozott volna érte.

Ráadásul ha megtudja akkor még neheztelhet is rám emiatt mert ő önerőből akarta elérni azt amit elért.



2015. szept. 25. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem teljesen rendben van és a gyereknek örülnie kellene, nem megsértődnie.
2015. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kérdést nem lehet egyértelműen megítélni. Ha ő nem tud róla, akkor neki kellemetlen, az nem jó megoldás. Ha tud róla és megemlíted a cégnél, annak akár örülhet a cég is, ha jó munkatársat kap és a barát is jól járhat. Hátránya, ha nem válna be, neked lesz kellemetlen. Nem korrekt protekcióval bejutni, de nem is feltétlenül ördögtől való. Lehet jobban megbíznak egy beajánlott emberben.
2015. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdésed első felére kihagynám a választ.

Azt viszont megkérdezem, mert nem értem: Miért teszel olyat, amit a barátnőd nem szeretne? Nem tudom milyen melóról van szó, de ha ő tényleg maga szeretné ezt, vagy hasonló melót akkor minek közbeavatkozni?

2015. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

Igen igazad van és egyébként megbízható munkaerő szóval mindenki jól jár.

Harmadik válaszoló:

Nem tudom csak sejtem hogy ez lenne a reakciója. De így újragondolva ha megteszem akkor úgy fogom hogy előtte megbeszélem vele is.

2015. szept. 25. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként jó érzés látni, hogy van még, aki gondolkodik ilyesmin a mai világban.
2015. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen kérdezd meg tőle, mert vannak, akik nem szeretik, ha kéretlenül beleavatkoznak az életükbe. Én úgy érezném, hogy elvetted az önállóságomat és a sikerélményemet és hogy már nincs is szükség ellenségre..

A protekcióról meg azt gondolom, hogy ha alkalmas embert protezsálnak akkor elfoadható. Egy ajánlás meg vagy protekció, vagy nem, ez a döntéshozókon múlik.

2015. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Őt kérdezd meg előbb, szeretné-e ezt vagy a maga erejéből akarja elnyerni az állást.
2015. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát a háta mögöt azértt ne csináld, de baráti alapon rendben van.
2015. szept. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!