Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Menjek orvoshoz vagy csak...

Menjek orvoshoz vagy csak ilyen a személyiségem?

Figyelt kérdés
Nem tudom jelentenek-e valamit ezek a tulajdonságok, de mostanában figyeltem fel arra, hogy vannak aspergeres-autista vonásaim. Képtelen vagyok az emberek szemébe nézni, ha valaki a szemembe néz nagyon rosszul érzem magam. Alapjában jól fogalmazok, de néha nem tudom normálisan kifejezni a gondolataimat, szavakba önteni amire tényleg gondolok. Az emberek nagy százalékával a kommunikációt felesleges és unalmas dolognak, nyűgnek tartom. Akárki hív találkozni, mindig lemondom, amikor épp barátom volt vele se szerettem találkozni, van hogy napokig nem írok vissza az embereknek fb-on mert egyedül jobban érzem magam és nincs kedvem beszélgetni. Nagyon kevés emberrel jövök ki igazán, de akivel igen az mindig nagyon mély kapcsolat. Az emberek furcsának tartanak, látom ahogy visszatükröződik rajtuk, hogy valami nem okés velem, főleg a tanáraimmal volt ez így. Nem tudom hogy egyszerűen fogyatékosnak, elmebetegnek tartottak-e, vagy féltek tőlem de nem úgy álltak hozzám mint a többi gyerekhez. Nem értem, hogy sokan miért gesztikulálnak, játszák túl magukat annyira, rohadtul idegesít és egy máznak tartom az egészet. Kiskoromba jobban szerettem ügyködni valamit, (rajzolás, festés, gyurmázás, építés ilyenek.) mint más gyerekekkel játszani pl fogócskázni vagy bújócskázni. 5 éves koromban olyanokon gondolkodtam, hogy meddig tart a világ, az űr, a létezésünk célján és hasonló dolgokon szóval mondhatni eléggé elvont gyerek voltam... Bár nem csak a tárgyak érdekeltek, hanem inkább állatok, növények (Pl volt egy időszak amikor a gombák megszállotja voltam) az emberek világa eléggé elhalványult körülöttem. Ezt mind jól tudom magamról, nagyon sok emlékem van a gyerekkoromból még ovis korombeli álmaimra is emlékszem. Nem azt mondom, hogy beteg vagyok de érzem hogy valami nem okés ...Szociális életem jelenleg szinte egyenlő a nullával, voltak időszakok amikor ez nem így volt és mondhatni társasági ember voltam, de akkor sem éreztem magam teljesnek, soha se voltam boldog. Egyszerűen nem értettem az embereket. Mindig azt gondoltam, hogy van valami amit ők tudnak én meg nem, amiért ilyen felszabadultan felületesek. Sokszor éreztem magam kívülállónak sajnos. INTP vagyok, eléggé melankólikus beállíottságú. Csak ennyi, vagy érdemes lenne kivizsgáltatnom magam?

2015. okt. 4. 02:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Vagyunk így egy páran ezzel. Már idegroncs leszek, ha csörög a telefon, vagy csengetnek. Beszélgetni akarnak. De minek?

Más nyűgjén nem tudok segíteni, nem vagyok Terézanyu, de nem is akarok. Sok felesleges duma, se eleje, se vége.

Szerintem ilyen a személyiséged. De ha megnyugtat, felkereshetsz egy orvost is, de az ad valami bogyót, és le vagy tudva. Helyzet pedig nem változik, csak felébreszti benned (még jobban) a betegség tudatot, de szerintem nincs semmi bajod, ilyen vagy, és kész. Nem lehet mindenki locsi-fecsi, szerencsére.

2015. okt. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy beteg.


Hasonló vagyok én is, mint te, hasonlóan is viselkedtem a gyerekkoromban, mint te csak én nem emlékszem szinte semmire.


Ilyen a személyiségünk. Ha téged ez nem zavar, akkor nem muszáj orvoshoz menned. Viszont ha ez miatt kezdesz depressziós lenni, akkor nem árt legalább egy pszichológust felkeresni. A pszichiátriát nem ajánlom, mert ott tényleg csak gyógyszert írnak fel, ha kell, ha nem.

2015. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rám is igaz nagyjából, amit itt leirtál és már én is kezdtem megijedni, hogy valami nagyon nincs rendben velem...Mondjuk én idősebb emberekkel általában kijövök, ha nem kell olyan sokat beszélgetni velük, a tanárok többsége kifejezetten szeret. Csak az osztálytársaimon látom mindig azt, amikor beszélnem kell velük, hogy akármit mondok, mindig ilyen miafsz fejjel néznek rám. És emiatt már olyan megfelelési kényszerem van, hogy alig merek másokhoz hozzászólni is, mert félek, valami olyasmit mondok, ami miatt ők is betegnek néznek és még ilyen tök egyszerű kérdésekre is, hogy hány éves vagyok, vagy fél percig gondolkodok.

Kicsit eltértem a tárgytól, bocsi :D Bár igy se tudok tanácsot adni, szerintem lehetséges, hogy nekem és esetleg neked is van valami egyhébb autizmus szerűségünk, de amig legalább 1-2 ember is van a környezetemben, akivel meg tudom találni a közös hangot, addig nem zavar.

Ja és amúgy a túlzott gesztikulálás meg az ilyen mutogatások beszéd közben engem is rohadtul tudnak idegesiteni. Egyik ismerősöm pl. úgy beszél, hogy akkorára kinyitja a száját, hogy látom kb az alsóneműjét meg az ilyen t, p, stb betűket meg annyira megnyomja, hogy egy idő után olyan érzés, mintha valaki szájdobolna mellettem. Na ezt a gyereket ott helyben ütném le.

2015. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is INTP vagyok és jól funkcionáló autista.nincs kedved privátban dumálni?kíváncsi lennék milyen nőben az olyan mint én férfiben:)
2015. okt. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!Én is rengeteget szoktam gondolkozni, hogy autista vagyok-e vagy valami más..de egy biztos, hogy velem tuti nincs rendben valami!Nekem a kommunikáció mellett a szociális képességem is 0.Meg még sorolhatnám a problémákat.

Nem tudom..ha gondolod keress fel egy pszichiátert, vagy valakit ő biztos megmondja :).

2015. okt. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ilyen vagy,ez nem betegség
2015. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nagyon kérlek, ne kezeltesd ki magad az alaptermészetedből!

Ne akarj normális lenni, mert beleőrülsz! :)

Vedd észre, hogy mennyi előnye van az introvertáltságodnak, pl. mennyivel elmélyültebben tudsz gondolkodni, mennyivel jobb a fantáziád, mint a felszínesebb, ún. normális embereknek. Aki nem ért meg, azzal nem kell túl sokat foglalkozni.

De a szociális életet azért én a helyedben nem hanyagolnám el, hanem keresném annak a kevés embernek a társaságát, aki megért és nem néz hülyének. Ki tudja, talán hasonlóságokat találnátok, és erősítenétek egymást.

2015. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!