Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor és miért alakult ki,...

Mikor és miért alakult ki, hogy a nőknek általánosságban hosszú a haja, férfiaknak meg rövid?

Figyelt kérdés

Ez teljesen csak társadalmi berögződés, esetleg van evolúciós természeti oka is? Mindkettő?

Hogyan történt?



2015. okt. 5. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Egyszerű genetika, ráadásul a férfiak kopaszodásra hajlamosak a megnövekedett tesztoszterontermelés miatt, ami a nők szervezetében kevésbé van jelen.
2015. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem a katonaságban egyszerűbb és veszélytelenebb röviden tartani a hajat. Innen maradhatott meg.
2015. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha megnézel egy afrikai törzset, visszanyúlván az "eredeti"hez, vagy legalább is valami régebbihez, láthatsz érdekes dolgokat, miszerint mi volt akkor a vonzó


De ma egyértelmű, hogy egy csajt nem találsz annyira vonzónak kopasz, vagy nagyon rövid hajjal mint hosszúval..hogy mitől van?


Hát a társadalom simán alakíthatja az ilyet, szóval mondhatni evólúciós oka is van, mivel az ember fejlődése ezt eredményezte, hogy ezt tartotta vonzónak


De ha belegondolsz, ugyanez van a mellékhelységhasználati szokásainkkal kapcsolatban, nem véletlenül nem egymás előtt csináljuk, ha megnézel egy állatot ugyanúgy nem szereti ha nézik, legalább is nekem van erről tapasztalatom, elvégre az ember, egy számára értéktelen valamitől szabadul meg..

na de ez már más téma

2015. okt. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én fiú vagyok és hosszú a hajam.
2015. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez elsősorban társadalmi jelenség. Az embernél csekély a szexuális dimorfizmus, magyarul nő és férfi között nincsenek markáns különbségek, legalábbis más fajokhoz képest. Az eltérés hangsúlyozása céljából más megjelenési normák alakultak ki férfiakra és mások nőkre. Közülük az egyik leggyakoribb és legfeltűnőbb az eltérő hajviselet.


Amúgy a történelem során egyáltalán nem voltak ritkák az olyan időszakok, amikor a férfiak is hosszúra növesztették a hajukat (ellenben igen ritka volt, amikor a nők rövidre vágták).

2015. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!