Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy külsőleg mindenki ilyen "beképzelt, flegma, nagyképű csajt látnak"amikor meg ismernek ennek az ellentétét?

Figyelt kérdés
Pl.aki jól néz ki az sokszor megkapja hogy "már tuti hogy nem vagy szűz"stb. De miért?

2015. okt. 8. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek ilyenek,előítéletesek
2015. okt. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az emberek előítéletesek, sokszor felszínesek, te pedig Kérdező mást mutatsz kifelé, mint amilyen vagy valójában.
2015. okt. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én épp tegnap jegyzeteltem a pszicho könyvből ezt a részt: mert leegyszerűsíti a világot, így könnyebb eligazodni benne. És természetesen van mellékhatása, pl torzulhatnak az információk, amiket így engedünk be.
2015. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 pszicho könyv= (tegnapi vagy az előtti) híradó
2015. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok

*azelőtti

Azt kihagytam, hogy a migránsokról volt szó

2015. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet szépíteni és túlidealizálva becsapni magunkat és másokat, de szinte mindig és mindent a külső és az első benyomás alapján ítélünk meg. Ez van, ideje lenne feldolgozni.


Miért van ez? Mert ilyenné fejlődött az ember. Ha találkozol egy új emberrel, valami információra szükséged van róla, mert valahogy kezelned kell. Gondolj csak arra, hogy bemész egy boltba és hogy köszönsz. Ott is az történik, hogy leszűröd az eladó korát, tudod a sajátod, és eldöntöd, hogy köszönsz.


Az más dolog, hogyha valaki teljesen felületesen állít fel a másikról egy negatív képet, ami pusztán előítéleten alapul és nem a valódi ismereten.


Hány éves vagy amúgy? :)

2015. okt. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja én az Atkonson féle Pszichológia könyvről beszélek de teljesen érthető ha a migránsok kapcsán is szóba jött ez, Vekerdy is nyilatkozott egy riportban és uezt mondta el.

De tényleg veszélyes így élni az életet, egy csomú lényeges szempont láthatatlan marad.

2015. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Főként az előítélet miatt, de véleményem szerint nem kell minden esetben közelebbről, személyesen megismerni az illetőt, hogy feltérképezd igazi jellemét. A külső nem számít, amit figyelned kell, az a viselkedés. Nem feltétlenül veled szemben, hanem másokkal, a barátaival, a közvetlen környezetével. Pl. a példádban bemutatott lányról jogosan állíthatjuk, hogy "már nem szűz", ha mondjuk az ismeretségi körében minden fiúval feltűnően barátságos, azaz különböző udvarlásgesztusok sorozatát alkalmazza mindegyikük jelenlétékben (pl. oldalpillantás, a csukló belső oldalának szabadon hagyása, elnyílt ajkak, félig lehunyt szemek, szempillarebegtetés, hajdobálás stb.).
2015. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!