Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Focirajongó emberek, drukkerek...

Focirajongó emberek, drukkerek = buták? Általánosítás, de vajon van alapja?

Figyelt kérdés

A barátok, ismerősök között nagyjából felmértem, hogy kik drukkolnak focicsapatoknak, szurkolók, neten/tévében meccset néző férfiakról van szó.


15 ilyen embert ismerek nagyjából 100-120 ismerősből (mind férfi, most csak róluk van szó). 22-55 év közötti emberek.


Ahogy tudom, egyikük sem rendelkezik érettséginél magasabb végzettséggel, sőt, legtöbbjük fizikai munkát végez. (Abba most ne menjünk bele, hogy a továbbtanulás nem fokmérője az intellektusnak! Tudom jól, de lehet köze hozzá azért...:) ) Továbbá - egyikükről sem mondanám azt, hogy különösebben eszes lenne..


Nekem speciel nincs bajom a focirajongókkal, maximum különcnek tartom őket, de lesokkolt ez a rögtönzött felmérés. Én pl nem tévézem, nem nézek közvetítéseket, nem köt le a sport bámulása.


Nyugtassatok meg, hogy a fenti, kérdésben szereplő általánosításnak nincs valóságalapja!


2015. okt. 9. 19:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mielőtt nekem esnek a szurkolók: nem provokálni akarok a kérdésemmel.
2015. okt. 9. 19:37
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem, semmi valóságalapja. Ahogy a fizikai munka, úgy a diploma sem teszi okossá az embert, de rengeteg diplomás focidrukkert ismerek. Tehát nem így van csak pont a környezetedben. :D
2015. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem két nő ismerősöm van, akik focidrukkerek, mindkettő egyetemet végzett, egyik tanár lesz.
2015. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Kémiatanárom hatalmas focidrukker,sőt mindenféle sportot néz és ő a legokosabb tanár akivel eddig találkoztam,de ahogy látom mindenki alaposan megcáfolta a feltevésedet
2015. okt. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nincs is ezekkel gond, köszönöm a példákat.


Viszont!


Kiragadtatok 1-2 személyt, akit ismertek, okos ÉS focirajongó. Egy percig sem állítottam, hogy okos ember nem lehet futballőrült. Csak annyit, hogy az átlagos focirajongó bizony nem feltétlenül magasan kvalifikált..

2015. okt. 9. 20:40
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Igen, igen, kiragadtunk példákat. De mi mást tudunk tenni. Mindannyian kommentelők vagyunk az interneten, nem szociológusok (bár előfordulhat), és valószínűleg egyikünknek sincs reprezentatív felmérése a focidrukkerekről. Hát most mit tegyünk, lesz*rtuk eddig, na. :D
2015. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Vannak erre is arra is példák, pont úgy mintha kiragadnál az emberiségből 10 millió embert nagy részük nem lesz magasan kvalifikált... Te elkönyveltél minden fociszeretőt butának, persze véleményed lehet.
2015. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Egy csapat iránti rajongás növeli az emberekben a birkaösztönt. Véleményem szerintem aki drukker, az már valamilyen szinten ostoba, hisz tudatosan követi a tömeget, és teljesen felesleges dolgot csinál.
2015. dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan miért? Szerinted minden focidrukker azért szurkol a csapatának, mert hogy a többiek is nekik szurkolnak? Ne irogass már hülyeségeket légyszives.
2015. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Arról nem tehetek, hogy nem vagy jártas a témában.
2015. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!