Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezen az oldalon miért kamuznak...

Ezen az oldalon miért kamuznak annyit az emberek? Miért használják ki, hogy névtelenek, nem tud róluk senki semmit?

Figyelt kérdés

Érdekes, itt sok embernek olyan makulátlan élete van, meg mindenki vagyonokat keres, sőt mindenkinek minden ismerőse, ez alapján nincs is szegénység ebben az országban.


Mindenki egy két lábon járó erkölcsi csoda, soha senki nem követ el rosszat, viszont mindenki megkövez egy félrelépő férjet. Ti elhiszitek, hogy az a rengeteg ember, aki ilyenkor vehemensen írja a válaszokat, soha nem lépett félre, soha nem csalt, soha nem ütötte meg a gyereket, stb?


Szerintem ennek valami pszichológiai magyarázata lesz, ha mások, idegenek előtt tökéletesnek mutatja magát, meg a családját, attól a valóságban miért lesz neki jobb? Ez csak egy álomvilág, de nem változik meg tőle a valóság.


Ha néha a saját életemből írok valódi példákat, lepontoznak, pedig gyakran van, hogy nem is véleményt alkotok, hanem megtörtént eseményt írok le. De akkor is lepontoznak, ha más a véleményem, mint a nagy átlagnak. Utálok beállni a sorba, eltűnni a szürkeségben, átlagosnak lenni. És aki nem hasonlít rájuk, azt lepontozzák. Annyira ostoba itt (meg úgy általában az életben) nagyon sok ember, hogy az már fáj.


2015. okt. 10. 19:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és ha nem szentek közé keveredtem, hanem a korpa közé? :O
2015. okt. 10. 19:47
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Az lehetetlen. Mondták a reklámban, hogy nincs többé korpa.
2015. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mert az emberek valódi vadbarmok. Ezen az oldalon ne várj őszinte embert.



Én hallgassam meg a problémát, de az én bajom már le van szarva.


Nem csak itt megy mindez, mindenhol, az élet ilyen.

2015. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

pedig én szinte mindig segítő szándékkal írok.

amikor nem, akkor vmi poént írok be - igaz, a kérdező nem arra számít.


de hiába a segítő szándék, ha nem azt a választ kapják, amit vártak, akkor már fikáznak. akkor is, ha igazam van, és ők látják rosszul.

pl. ma kérdés, hogy egy összeg reális-e egy adott munkáért. én: igen, ezért ennél többet ne várj. én voltam a szemét, aki ítélkezik, ledegradálja a munkáját, én nem vagyok képben, rosszul mérem fel, stb.stb.


folyamatosan megfigyelem, hogy a kérdező utólag ezzel-azzal kiegészíti a mondandóját, legtöbbször gyanús, hogy épp úgy, hogy az ő malmára hajtsa a vizet, holott előtte szó sem volt arról az infóról, ami megváltoztat mindent. úgy csűri-csavarja, hogy mindenképp azt a választ kapja, amit akar.

á, biztos értitek, meg látjátok, de mi ennek az oka?

miféle önigazolás az, hogy itt a neten másképp állítják be az életüket, mint amilyen a valóságban?

2015. okt. 10. 20:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Mégis mit vársz ezen az oldalon? A kérdezők jelentős része gyerek, a többiek meg... szóval nem atomfizikusok. Amúgy téged komolyan érdekel, ki hogy pontoz?
2015. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

a gyerekeket fel lehet ismerni.


de bevallom, rosszul esik, hogy tényleg segíteni akarok, az igazat írom, és még én vagyok a szemét.

2015. okt. 10. 20:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Alapjában véve mégis mit kellene mondani egy olyan férjre, aki megcsalta a feleségét?

Lehet más is megcsalta,aki itt ír,és elítéli... talán azt kellene írnia,:"oké nyugi, én is csalom az asszonyt, hagyd magad te is hülyének nézni..."

Azt írod,nem szeretsz egyetérteni az átlaggal.

Nem akarlak provokálni, de ez ugye nem ilyen kényszeres valami....

Az egyébként jó,ha konkrét dolgokat fogalmazol meg 1-1 válasznál, és nem csak általánosságban beszélsz.

Pontozással meg ne foglalkozz, az aktuális Kérdező majd eldönti, mennyire hasznos neki.

Mondom ezt én,pedig visszaszoktam "ugatni" én is,ha nem tetszik valami,mindegy. :D

2015. okt. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"miféle önigazolás az, hogy itt a neten másképp állítják be az életüket, mint amilyen a valóságban?"


Dehát pont EZT csinálod!!! Hogy önigazold magad, másokat lehúzol, hogy biztos hazudoznak és sokkal rosszabbak. Ez önkielégítés. Pont olyan vagy mint ők.

2015. okt. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

semmiképp.

nem ilyen mindenki, de túl sok a tökéletes, és a valóságban nem ez van.

én nem akarom itt igazolni önmagam, mert ha kérdést írok ki, azt vagy a kerti növényeimmel, vagy háztartsái gépekkel kapcsolatban teszem. vagy mondjuk bankos dolgokról is érdeklődtem már, mi hogy megy.

tehát ha kérdezek, nem önmagamról vagy az életemről, tetteimről kérdezek.

ha meg válaszolok, csakis az igazat írom.

nem akarok másnak tűnni.

mert nem tudom, hogy mi értelme lenne, akik ismernek, úgyse tudják meg, hisz névtelen maradok.

akkor meg mire jó, ha itt most azt írom, hogy nettó 800 ezret keresek, meg évente 6x járok nyaralni? (tegnapi példa, elég hamar le is bukott a kisasszony, és törölték a kérdését)

2015. okt. 10. 20:36
 10/13 anonim ***** válasza:

"én nem akarom itt igazolni önmagam, mert ha kérdést írok ki, azt vagy a kerti növényeimmel, vagy háztartsái gépekkel kapcsolatban teszem. vagy mondjuk bankos dolgokról is érdeklődtem már, mi hogy megy.

tehát ha kérdezek, nem önmagamról vagy az életemről, tetteimről kérdezek. "


Jó, te erre használod az oldalt. Én pl arra, hogy reakciókat figyelek meg. Kiírok egy kérdést, általában egy érzékeny témáról valamilyen nézőpontból és megnézem hányan miféleképpen reagálnak rá.

Gondolom más másra használja. Itt egy cikk a kommentelési szokásokról. Szerintem téged érdekelni fog:


[link]

2015. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!