Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gondolkodunk tudatosan?

Mennyire gondolkodunk tudatosan?

Figyelt kérdés

Azt a tézist felvetve, hogy a tudatos gondolkodás alatt gondolkodási módszerek, beidegződések lapulnak, mennyire lehet meg egy embernek a szabad akarata? Mennyiben különbözik az Én, a pusztán generációkon át beidegződött abszolutizmusok, dogmák és babonák világától? ,,Dubito Ergo Cogito Ergo Sum" Descartes híres aranyköpése ez, mely így hangzik: "Kételkedem, tehát gondolkodom, tehát vagyok." Vajon hányan kételkedünk saját beidegződéseinkben?

Szeretek filozófálni és szivesen váltanék eszmecseréket, úgyhogy aki ugyanígy van ezzel, írjon.



2015. okt. 13. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
jó a kérdés.talán semennyire.szerintem be van határolva eleve az is,hogy mire tudunk gondolni,tehát bizonyos korlátok között gondolkodunk.nekünk úgy tűnhet,mintha szabadon tennék mind ezt,de lehet,hogy ez csak innen nézve ilyen egyértelmű...
2015. okt. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A felkínált lehetőségek nem zárják ki a szabad akaratot, de a döntéshozóra gyakorolt hatások határozzák meg azt.


Mi számít kételkedésnek?


Hiába a kételkedés, az is csak egy sor beidegződésre adott reakció.

Ez az egész egy lánc: inger -> reakció az ingerre

a végtelenségig.

2015. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Valahogy konvertáld át a kérdésed egy ezo egyéb témakörbe :-) ott több gondolkodó partner lesz
2015. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!