Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudtok mindig magabiztosa...

Hogy tudtok mindig magabiztosak maradni?

Figyelt kérdés
Azok akik biztosak magukban és van önbizalmuk, hogy tudják ezt akkor is megtartani amikor kínos helyzetbe kerülnek, vagy éppen nincs igazuk, veszítenek egy fogadásban stb. ilyenkor, hogy tudtok magabiztosak lenni?

2015. okt. 24. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kerülök kínos helyzetbe.

Kínossága egy helyzetnek benned dől el.

Folyamatos helyzet analizációval kizárható MINDEN fajta negatív érzet. :))

Fogadást elveszteni? Ilyenkor miért nem érzed? Milyen fogadás tud csökkenteni magabiztosságot?

2015. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Pl. úgy, hogy mivel MINDIG BIZTOS VAGYOK ÖNMAGAMBAN, A KÉPESSÉGEIMBEN, A TEHETSÉGEIMBEN, már eleve egyfajta "magas lórol" szemlélem mindig a környezetemet, úgyhogy még egy "kínos szitunak" is annyi jelentősége szokott csak lenni a számomra, mint amikor mondjuk egy lepke rámszáll, és meglegyezget a szárnyaival...Annyira fölényes, és erős az önképem-öntudatom, hogy egyszerűen nincs az a szitu, ami ki tudna billenteni a lelki egyensúlyombol...(Max.csak bosszantani tudnak a "kínos szituk", de mondjuk azt igencsak tudnak sokszor...)
2015. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ezt nem keverik össze az egoizmussal?
2015. okt. 24. 10:00
 4/12 Titusztitusz ***** válasza:
74%
De...Sőt, gyakorlatilag a két fogalom ugyanazt is jelenti, nade mi ezzel a gond??? Ebben a mai, degenerált,erőszakos, és önmagábol totálisan kifordult világban az csak előny, ha valaki "egoista"...Akinek ilyen természete van, inkább örüljön neki mint hogy szégyelje...
2015. okt. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Képmutatás mindig magabiztosnak maradni.

A kellemetlen helyzeteket át kell élni. Aki nem teszi az veszélyes játékot játszik.

Ha hibázol/tévedsz azt el kell ismerni. Gerincesnek kell maradni és igaznak/hűnek az érzéseidhez.


Ha valaki úgy rendezi be az életét hogy ne kerülhessen kellemetlen szituációkba az nem éli sz életét és az igazi sikerekből is ki fog maradni.


Pl. akár egy barlangba is el lehet vonulni remetének...

2015. okt. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Én keresztény vagyok és ez ad egy magabiztosságot. Tudom, hogy engem a tökéletes Isten teremtett, vagyis én is tökéletes vagyok, minden hibámmal együtt. Ahogyan a többi ember is, mind tökéletes. Éppen ezért, semmi jogom, és nekik sincs semmi joguk, ahhoz, hogy ne tiszteljék bennem az Isteni tökéletességet. Én nem bántok másokat, cserébe engem se tudnak bántani, sem megingatni.


Világi látásmóddal is eleve csoda, hogy éppen Te élsz. Gondold el hány millió spermiumból lettél TE. Vagy hogy manapság hány féle módon lehet megszakítani egy magzati életet. Vagy hány spontán vetélés történik. És Te mégis itt vagy. Ez maga a csoda. Senkinek nincs joga ebben a csodában megingatni Téged, ahogy neked sincs jogod mások itt létét megkérdőjelezni.

2015. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Az sokban növeli az ember önbizalmát,ha az adott "önbizalom hiányos időszakban" sok sikerélményt él át.Az élet tele van sikerélményekkel ,csak sok embernek az számít,hogy az adott sikerélmény minnél nagyobb legyen...amikor sokszor nem is a nagy dolgoktól függy ez az egész.
2015. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Aki azt állítja, hogy mindig minden helyzetben magabiztos tud maradni, az vagy hazudik, vagy az énképével van valami igen nagy gond.
2015. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalom , a magabiztosság számomra nem azt jelenti , hogy soha nem veszíthetek , minden kínos helyzetből én és csak én jöhetek ki "győztesen". Ha valami "kudarc" ér, igyekszem a magam erejéből ,

vagy ahhoz magam választotta segítséget elfogadva talpraállni...de megmaradni annak, aki én vagyok.

Nem másoktól kell az igazolás, hogy jól cselekedtem-e, "vettem-e az akadályt", vagy sem.

A magam belátása és az elmaradhatatlan , szigorú önkritika segít ebben: nem félek belátni/korrigálni , ha tévedtem. Tudod, nem az a legény, aki adja, hanem aki állja.

2015. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

"Én nem bántok másokat, cserébe engem se tudnak bántani, sem megingatni. "


Kedves 6. válaszadó!

Olyan keresztényként nyilvánultál meg, aki hitét megvallja és abban mindenkor támaszra ,

belső békére talál. Szerintem ez így helyénvaló.

De azokra is gondoltál, akiknek "értékítélete" , "önismerete" esetleg valótlan alapokon

nyugszik, vagy "magukban sem hisznek"? Ők szerinted hogyan ne féljenek másokban bízni ,

hogyan váljanak határozott, önálló és helyes döntésre képes, magabízó emberré?

Hogyan álljanak fel újra értékvesztés nélkül vesztes helyzet után ?

Sokukban--hit híján--nagyon is "világi" dimenzióban értelmezhető csupán, mit tesz az a

"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! " (Máté 7.1)

"Mert amilyen mértékkel mértél, olyannal mérnek majd teneked is! " (Máté 7.2)

Ha nem tudják , kinek-minek akarnak "megfelelni", hogyan ismerjék fel ,

ha már csak ama fortélyos félelem, a megalkuvási kényszer igazgat ?


"Senkinek nincs joga ebben a csodában megingatni Téged, ahogy neked sincs jogod

mások itt létét megkérdőjelezni."


Hogy ezzel a "joggal" hányan és hányszor élnek vissza , arról is tudsz , ugye ?

Hányszor mérnek más mértékkel...holott lehet , az a "mérték" a hamis ?


Nézd el nekem, aki csupán egyetlen petesejt és egyetlen sperma találkozásából lettem,

mégis azt érzem, hogy egy elefántcsonttorony magasából látsz csak sokunkat , gyarló ,

magunkban is hinni akaró csudabogarakat.... Vagy ebben se legyek olyan biztos?

2015. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!