Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom a keresztnevemet, mit...

Utálom a keresztnevemet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok. Szégyellem a nevem olyan őskori néha piszkálnak is ezzel. Pár tanár nem a becenevem hív, az olyan megalázó. Viszont a becenevemet szeretem. A nevem nem más mint Imre :(

2015. okt. 28. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy szép név. Mert igazi, régi. És akkor, mi van? Jobb mintha Rómeó lennél vagy Emanuel! Hidd el, nagyon sok embernek nem tetszik a keresztneve. De ezzel kell élni. Szerintem az Imre,Imi, nem rossz. Az én öcsém is Imre és sose mondta,hogy fúj,de rossz. A másik öcsém 6 éves és Vince, nem gondolnád de büszkék arra,hogy ilyen nevük van, nem pedig Krisztián meg Bence, ami minden 3. fiú neve aki szembejön az utcán.
2015. okt. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mi a gond ezzel a névvel...


22F

2015. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
En is utalom a keresztnevem! Nekem Boglárka a nevem,Bogikent elviselem,de mivel anyukamtol kaptam,igy nem fogom megvaltoztatni! :)
2015. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ja es 16/L. Amugy nem rossz a neved! :) Imikent meg tetszik is! :)
2015. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! De néha olyan szomorú vagyok, egy csapásként hív ha Imrének hívnak. De akit így hívnak az nem ítélem el..nehogy azt higyjétek
2015. okt. 28. 14:02
 6/19 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy hozzám nem illik ez a név. Végtelenül szerény vagyok, a tanároknak nem is tudnám megmondani hogy ne így hívjanak.
2015. okt. 28. 14:06
 7/19 anonim ***** válasza:

"Végtelenül szerény vagyok", ez tetszett. :D


Egyébként szerintem sincs semmi baj ezzel a névvel.

2015. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha meg sem próbálod megbeszélni a tanáraiddal ezt, akkor magadra vess. Könnyen lehet, hogy csak kedveskedni akarnak neked a becenevezéssel. Én sem szerettem szájukból a teljes alakot, ezt megérzik, látják. Élj még pár évet és szinkronba kerülsz a neveddel, magaddal... Át kell vészelni. Sokszor önbizalomhiány az ok.
2015. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de szerintem semmi gond nincs az Imrével. Én meg 1993-as gyártmányként Ferenc vagyok, ami már akkor is régiesnek számított, de különösebben nem izgat, inkább ez, mint valami idiotikus modern név vagy a már említett tucat-Bence. Bár a jelentése különösebben nem tetszik, mert nem komálom a franciákat. :D
2015. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
szerintem nem rossz, jobb és gyakoribb, mint az enyém, az enyém különleges, de nem szeretem.
2015. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!