Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mondani könnyű?

Mondani könnyű?

Figyelt kérdés

Elég rossz időszakomba vagyok és egy régi barátommal beszéltem a problémáimról aki napjainkba elég sikeres embernek tekinthető.Így nyilatkozott a dolgokról:

"Az embernek nincsenek ellenségei,mindenki önmaga ellensége.Mitől félsz?Mások életeket dolgoznak le és semmit nem érnek el.Világos,hogy ez egy zsákutca,de az emberek félnek változtatni.Mégis miért?Egy zuhanó repülőn ülsz és van egy ejtőernyőd ami vagy működik vagy nem,de nem mersz kiugrani mert félsz a haláltól?Nem mersz megszólítani egy szimpatikus lányt,mert félsz,hogy elutasít?És akkor mi van?Lehet életed legjobb dolgát szalasztod el.Saját magunk ellenségei vagyunk.Hogyan akarsz sikereket elérni,ha nem is próbálkozol mert félsz a kudarctól?A saját életednek te vagy a főszereplője és senki véleménye ne érdekeljen soha.Engem is lehülyéztek az elején,most Ők segédmunkások én meg annyi pénzt keresek,hogy szabadon élhetek,nem kell senkitől sem függnöm."


Mi a véleményetek erről?Mondani egyszerű


2015. nov. 3. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, és nem is kicsi. De az emberek mások. Van aki mer kockáztatni, és van aki nem. Sok minden befolyásolja az emberek döntéseit, mások a körülményeik, a lehetőségeik. De összességében nagy igazságot mondott.
2015. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valóban könnyebb mondani mint megtenni. Kiindulva magamból én is sokszor olyasmitől féltem amitől nem kellett volna..

Az embernek határozottnak kell lennie és tennie a céljaiért, mert valóban többet veszít ha nem tesz félelemből mintha tenne és nem sikerülne.

Sok sikert az életben.

Kellemes estét!

2015. nov. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez úgy működik, hogy pár kardinális lépés után - amiről utólag kiderül hogy nagyonis nyerő vállalkozás volt - akkor kezdi el mondani az ilyeneket az ember, mert megnő az önbizalom s a saját sikerek révén joggal úgy érezheti hogy végülis ő is csak ezt tette, mert kockáztatni. Igaz történhetett volna minden máshogy is.

Az tényleg így van h mondani könnyű, és azért az sem mellékes szempont hogy az ember körül milyen kapcsolati háló van. Ha van egykét mentor, aki jó időben jó tippet ad, vagy összehozza valakivel, vagy egyszerűen egy jó mintát ad a sikerhez, az baromi nagy ajándék. Csak úgy a semmiből szimplán ezzel a filozófiával amit mondott az ismerősöd, hát bizony szerintem nagyon nehéz boldogulni.

2015. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!